Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Adaptér
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj foto: SOI
1. marca 2018 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

SOI upozorňuje na ďalší nebezpečný výrobok, spotrebiteľ má právo na vrátenie kúpnej ceny

Na slovenskom trhu sa objavil ďalší výrobok, ktorý spadá do kategórie nebezpečných, na jeho nebezpečnosť upozornila aj Slovenská obchodná inšpekcia.

SOI informuje na svojej webovej stránke o nebezpečnom výrobku, je ním cestovný adaptér CONNECT IT UK typ/model CI-675. „Slovenská obchodná inšpekcia zistila, že na trhu SR bol v ponuke pre spotrebiteľa výrobok, ktorý predstavuje riziko ohrozenia zdravia, a je preto výrobkom nebezpečným. Ide o nasledovný výrobok,“ uviedla SOI.

Adaptér
zdroj foto: SOI

Vyššie spomenutý výrobok má pôvod v Číne, ako vidno podľa obrázka, ide o cestovný adaptér čiernej farby, ktorý je balený v plastovom obale spolu s návodom na použitie v slovenskom jazyku. Výrobok má okrem iného aj ozančenie CE.

Ako upozorňuje SOI, druh nebezpečnosti spočíva v potenciálnom úraze elektrickým prúdom. „Po pripojení spotrebiča s vidlicou triedy ochrany I do adaptéru nedôjde k prepojeniu uzemnenia – chýba ochranný kolík,“ SOI objasňuje príčinu nebezpečenstva.

„SOI kontrolovanej osobe uložila zákaz predaja predmetných výrobkov a ich stiahnutie z trhu. Súčasne jej uložila povinnosť informovať spotrebiteľov o týchto nebezpečných výrobkoch. Spotrebiteľ má pri vrátení nebezpečného výrobku predávajúcemu, u ktorého bol predmetný výrobok zakúpený, právo na vrátenie kúpnej ceny,“ uvádza sa na webe.

Slovenská obchodná inšpekcia zároveň odporúča spotrebiteľom, ktorí si daný výrobok zakúpili, aby ho vo vlastnom záujme prestali používať.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X