Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dieta pixabay.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
18. septembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Služba včasnej intervencie na Viničkách pomôže zdravotne znevýhodneným deťom

Zariadenie sociálnych služieb Viničky na Považskej ulici v Nitre ponúka novú sociálnu službu. Bezplatná služba včasnej intervencie je zameraná na pomoc zdravotne, ale aj sociálne znevýhodneným deťom a ich rodinám. Ako informovala hovorkyňa predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Oľga Prekopová, slávnostné spustenie tejto novej služby bude 20. septembra.

Službu poskytujú odborníci ambulantnou alebo terénnou formou dieťaťu do veku sedem rokov, ak je jeho vývoj ohrozený z dôvodu zdravotného znevýhodnenia. Zahŕňa to diagnózy ako napríklad Downov syndróm, detská mozgová obrna, zrakový, sluchový alebo viacnásobný postih, vývinové oneskorenie v oblastiach vývinu motoriky, adaptívneho správania, kognitívneho vývinu, komunikácie či sociálno-emocionálneho vývinu. Služba je určená aj deťom, u ktorých ohrozenie vyplýva z prostredia a nepriaznivej sociálnej situácie rodiny.

Špeciálno-pedagogické poradenstvo

Odborníci pomôžu rodičom so stimuláciou komplexného vývoja dieťaťa a poskytnú špeciálno-pedagogické poradenstvo zamerané na hry a činnosti s cieľom podpory vývinu dieťaťa. Rodičom pomôžu s výberom správneho predškolského a školského zariadenia a tiež s integráciou dieťaťa a rodiny do spoločnosti. Fyzioterapeut im ukáže, ako majú s dieťaťom správne zaobchádzať, cvičiť. Poskytne aj pomoc pri výbere a zaobstaraní rehabilitačných pomôcok.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X