Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Podujatie chieb prezentacia spu.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.uniag.sk
24. októbra 2018 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skUNIAG Diskusia()

Slovenská poľnohospodárska univerzita bude vystavovať pekárenské produkty na podujatí Chlieb náš každodenný daj nám dnes

Pri príležitosti Svetového dňa výživy a Svetového dňa chleba (pripadajúceho na 16. október) sa 7. novembra uskutoční spoločná akcia Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov a Fakulty biotechnológií a potravinárstva pod názvom Chlieb náš každodenný daj nám dnes.

Na podujatí Chlieb náš každodenný daj nám dnes, vás bude čakať interaktívna výstava a prezentácia pekárskych produktov, výsledkov domácej i komerčnej výroby. Podujatie bude spojené s degustáciou a ponukou základných informácií o význame chleba a pečiva vo výžive človeka, nutričnom zložení týchto výrobkov, slovenskej a celosvetovej spotrebe, technológii výroby.

Nebudú chýbať zaujímavé recepty, ukážky využitia chleba a pekárskych výrobkov v domácnostiach, na spoločenských akciách a podobne. V prípade záujmu bude súčasťou akcie aj antropometrické meranie zloženia tela účastníkov podujatia spojené s nutričnou analýzou.

Podujatie sa bude konať v priestore pod aulou Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v stredu 7. novembra od 8.30 hod. Organizátormi podujatia sú: za FAPZ – Ing. Martina Gažarová, PhD. (Katedra výživy ľudí), za FBP – Ing. Anna Kolesárová, PhD. (Katedra skladovania a spracovania rastlinných produktov) a spoluorganizátormi sú: členovia zúčastnených katedier, študenti 1. a 2. ročníka (Ing.) študijného programu výživa ľudí, študenti 1. a 2. ročníka (Bc.) študijného programu potraviny a technológie v gastronómii a študenti 1. a 2. ročníka (Ing.) študijného programu technológia potravín.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X