Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
škola, trieda
ilustračné: SITA Žiaci 6.A. triedy (zmiešaná trieda) na základnej škole v Slovenskej Vsi počas vyučovania. Slovenská Ves, 30.05.2013. Foto: SITA/Radoslav Maťaš
13. septembra 2013 Správy Nitra od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Ilustračné: SITA/AP

Školy budú elektronicky testovať vedomosti žiakov!

Nitra 13. septembra – V Nitrianskom kraji sa do národného projektu Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania zapojí 189 škôl. V počte škôl je tak Nitriansky kraj na 4. mieste. Najúspešnejší je zatiaľ Žilinský kraj s 221 zapojenými školami. V rámci celého Slovenska sa do projektu doteraz prihlásilo 1429 základných a stredných škôl.

„Najviac škôl z Nitrianskeho kraja je z mesta Nitra, kde sa ich do projektu prihlásilo 24, nasledujú Levice so 16 školami a na treťom mieste Komárno, kde sa zapojilo 12 škôl. Sú to školy, ktorých počítače v učebniach spĺňajú technické požiadavky na elektronické testovanie a následne s nami podpísali rámcovú zmluvu o spolupráci,“ uviedla riaditeľka Národného ústavu certifikovaných meraní (NÚCEM) Romana Kanovská, ktorá je hlavnou manažérkou národného projektu.

Počet škôl nie je konečný, ďalšie sa ešte môžu rozhodnúť začiatkom nového školského roka 2013/2014 a zapojiť sa do jesenného prieskumu. Školy, ktoré sa zúčastňujú na národnom projekte, budú mať bezplatný prístup k rozsiahlej elektronickej databáze úloh, ktorej vznik je jeho dôležitou súčasťou. Školy vďaka elektronickému testovaniu získajú moderný, rýchly a bezpečný spôsob overovania vedomostí žiakov. Elektronické testovanie zjednoduší učiteľom vyhodnocovanie testov, ktorí ich nebudú musieť zdĺhavo ručne opravovať a žiaci získajú rýchlejšiu spätnú väzbu o tom, ako v teste dopadli.

Nové úlohy a testy budú spĺňať požiadavky Štátneho vzdelávacieho programu. Do novembra 2015 v rámci národného projektu vznikne celkom 30.000 nových úloh a 150 testov pre druhý stupeň základných škôl a pre stredné školy zo všeobecno-vzdelávacích predmetov ako je slovenský jazyk a literatúra, anglický jazyk, nemecký jazyk, ruský jazyk, maďarský jazyk a literatúra, slovenský jazyk a slovenská literatúra, biológia, fyzika, chémia, dejepis, geografia, občianska náuka, matematika a informatika.

Do národného projektu Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania sa môžu zapojiť len plno organizované základné školy, stredné školy a osemročné gymnáziá.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X