Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
4. apríla 2019 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA Diskusia()

Semifinále play-off: Zvolen si vybojoval siedmy rozhodujúci zápas, nečakaným hrdinom Růžička

Hokejisti Zvolena zvíťazili v stredajšom šiestom stretnutí semifinále play-off najvyššej slovenskej súťaže nad domácou Nitrou 4:1.

Do zápasu vstúpili lepšie práve zverenci Andreja Podkonického a už na začiatku 11. min viedli dvojgólovým rozdielom. O oba presné zásahy sa postaral David Růžička. Toho možno označiť za sviatočného strelca, veď jeho gólový pôst trval viac než päť mesiacov.

V prvej tretine skóroval ešte domáci Lane Scheidl, ale napokon sa druhý presný zásah spomenutého českého obrancu Zvolena ukázal byť víťazným. Brankár Mackenzie Skapski už viackrát neinkasoval a v tretej tretine „bryndziari“ potvrdili svoj triumf ďalšími dvoma gólmi. V 49. min skóroval v presilovke Petr Obdržálek a 62 sekúnd pred koncom trafil prázdnu domácu svätyňu Garrett Mitchell.

Séria sa tak za nerozhodného stavu 3:3 sťahuje pod Pustý hrad, kde sa v piatok 5. apríla odohrá siedmy rozhodujúci zápas tohto súboja.

Hokej – Tipsport liga 2018/2019 – semifinále play-off – šiesty zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) – streda:

HK Nitra – HKM Zvolen 1:4 (1:2, 0:0, 0:2) – stav série 3:3
Góly: 14. Scheidl (Lantoši, Šiška) – 8. D. Růžička, 11. D. Růžička (P. Zuzin, S. Petráš), 49. Obdržálek (Kytnár, Michal Chovan), 59. Mitchell (Michal Chovan, Fraser)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Štefik – Tvrdoň, Synek, 3516 divákov
Zostavy:
Nitra: Hanuljak – Rais, Mezei, Korím, McCormack, M. Versteeg, A. Sloboda, J. Štefanka – Hrušík, M. Slovák, Kerbashian – Lantoši, Šiška, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, S. Buček – Fominych, Čaládi, Minárik
Zvolen: Skapski – Fraser, Pöyhönen, Ulrych, Vandane, Pufahl, D. Růžička, Hraško, Drgoň – Špirko, Mitchell, Handlovský – Michal Chovan, Kytnár, Obdržálek – Kelemen, S. Petráš, P. Zuzin – Andrisík, Holovič, Šišovský

Asistent trénera Nitry Andrej Kmeč pre RTVS k zápasu povedal: „Začiatok nám nevyšiel, dvakrát sme inkasovali. Dotiahli sme sa však na rozdiel jedného gólu. V tretej tretine nás utlmili dve oslabenia. V závere sme sa nepretlačili, nedali kontaktný gól a nedokázali zdramatizovať stretnutie. Každý duel má svoj vlastný príbeh. V piatok je na programe rozhodujúci súboj a niekto ho musí vyhrať. Urobíme všetko, aby sme to uhrali my.“

Ťažký zápas pre nás, bolo vidieť, že sme nervózni. Dali sme však dva góly, potom sme raz inkasovali. Vedeli sme, že čím dlhšie budeme vo vedení, tak to bude dobré. V tretej tretine sme strelili tretí gól. Chceli sme dať do toho srdce, dnes chalani ukázali, že ho majú. Verím, že tak tomu bude aj v piatkovom rozhodujúcom súboji. Růžička je veľký srdciar, motivoval mužstvo. Špirko po návrate hral výborne. Bál som sa, či to zvládne fyzicky, ale pomohol mužstvu. V piatok to bude iný zápas. Musíme sa pripraviť a podať najlepší výkon v sezóne,“ vyjadril sa k zápasu pre RTVS tréner Zvolena Andrej Podkonický

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.