Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rozbite cesty nitra stiavnicka ulica chrenova kolaz.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: NitraDen.sk SH

Rozbité cesty a neporiadok v Nitre: Štiavnická ulica sa naďalej roztrusuje na drobné, nepomáhajú ani občasné záplaty

Ďalšia z nitrianskych ulíc, ktorá robí obyvateľom vrásky. Štiavnická ulica je samá záplata, pričom by sme ich datovanie vedeli počítať snáď odkedy vzniklo sídlisko. 

Na našu výzvu reagovali ľudia aj zo Štiavnickej ulice. Stav vozovky je tu nevyhovujúci a opäť tu majú obyvatelia problém z trúsiacimi sa záplatami.

Ulica sa dlhodobo len lepí a tak to vyzerá, nachádzajú sa tu staré aj novšie asfaltové záplaty, pričom jedny prekrývajú druhé.

Stiavnicka chrenova rozbite cesty 14.jpg
Foto: NitraDen.sk SH

Taktiež kanále sú nebezpečne vpadnuté a ich okolie je roztrúsené na malé kamienky. V križovatkách aj mimo nich sa nachádzajú nebezpečné diery.

Cesta je dokonca tak rozpadnutá, že miestami z prasklín vyrastá burina.

Stačí nesprávny pohyb autom a môže na ňom vzniknúť škoda nielen na aute. Nehovoriac o nebezpečí pre cyklistov, či chodcov prechádzajúcich cez túto časť vozovky.

Stiavnicka chrenova rozbite cesty 12.jpg
Foto: NitraDen.sk SH

Na mnohých parkovacích miestach tiež už nie je vidieť nastriekané parkovacie čiary, preto tu dochádza aj k nezrovnalostiam v parkovaní, čo na sídliskách býva problém.

Vodiči sa postavia podľa vedľa stojacich áut, tie môžu potom odísť a vznikajú konflikty, kto zastal nesprávne a zaberá dve miesta.

Mesto na naše otázky reagovalo nasledovne: „Štiavnická ulica pre investičnú akciu „SO MK Štiavnická“ sme stanovili predpokladanú hodnotu zákazky a 29. 5. 2019 zaslali na príslušný VMČ č. 7.“

Stiavnicka chrenova rozbite cesty 11.jpg
Foto: NitraDen.sk SH

K financiám na opravy sa teda konkrétne nevedelo vyjadriť, keďže ako nám doplnil hovorca mesta Tomáš Holúbek, opravy jednotlivých ulíc schvaľuje vždy mestské zastupiteľstvo, rovnako aj poradie, ktorým investičným akciám sa z rozpočtu mesta schvália peniaze.

Rozpočet nie je nafukovací a má svoje limity, preto aj poslanci musia uvážiť, čomu určia prioritu. Vychádzajú pritom z návrhov výborov mestských častí, ktoré si stanovujú priority podľa naliehavosti pre svoje mestské časti,“ uzavrel hovorca mesta.

Stiavnicka chrenova rozbite cesty 10.jpg
Foto: NitraDen.sk SH
Stiavnicka chrenova rozbite cesty 9.jpg
Foto: NitraDen.sk SH
Stiavnicka chrenova rozbite cesty 4.jpg
Foto: NitraDen.sk SH
Stiavnicka chrenova rozbite cesty 5.jpg
Foto: NitraDen.sk SH
Stiavnicka chrenova rozbite cesty 6.jpg
Foto: NitraDen.sk SH
Stiavnicka chrenova rozbite cesty 7.jpg
Foto: NitraDen.sk SH
Stiavnicka chrenova rozbite cesty 8.jpg
Foto: NitraDen.sk SH
Stiavnicka chrenova rozbite cesty 2.jpg
Foto: NitraDen.sk SH

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X