Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Deti z detských domovov sledujú 28. roèník charitatívneho podujatia Úsmev ako dar. Cieľom koncertu je zviditeľni problematiku detí žijúcich v detských domovoch a náhradných rodinách. Bratislava, 3. december 2010. Foto: SITA/Jozef Jakubèo
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
3. apríla 2018 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk Diskusia()

Regionálna prehliadka Najmilšieho koncertu roka sa koná v nedeľu v Nitre

Nie sú profesionáli, no ich umelecké vystúpenia majú v sebe odhodlanie a túžbu niečo dokázať. Deti z detských domovov aj tento rok vystúpia na Najmilšom koncerte roka spoločnosti Úsmev ako dar.

Už po 28. krát organizuje spoločnosť Úsmev ako dar prehliadku umeleckých talentov detí z detských domovov a náhradných rodín Najmilší koncert roka. Celoslovenskému reprezentatívnemu kolu predchádza 6 regionálnych kôl, v rámci ktorých sa predstavia nadané deti z jednotlivých krajov. Regionálna prehliadka pre Nitriansky kraj sa uskutoční v nedeľu 8. apríla o 15. hodine v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre.

Počas nedeľného popoludnia tam deti z detských domovov a náhradných rodín predvedú svoj talent v oblasti spevu, tanca, hry na hudobnom nástroji či dramatickej tvorby. Chvíle strávené na pódiu sú pre ne nezabudnuteľným zážitkom i odmenou za vynaložené úsilie, ktoré svojim umeleckým číslam venovali. Najlepšie individuálne a skupinové čísla zaradí odborná porota do záverečnej celoslovenskej prehliadky, ktorá sa uskutoční 7. júna v Bratislave.

Najmilší koncert roka

Na Najmilšom koncerte roka v Nitre vystúpi približne 50 detí zo 6 detských domovov, a náhradných rodín.
Podujatia sa zúčastnia zariadenia: Detský domov Nitra, Detský charitný dom sv. Lujzy v Nitre, Detský domov Topoľčany, Detský domov Dedina Mládeže, Detský domov Kolíňany, Detský domov Štúrovo.

Prítomných bude koncertom sprevádzať herec, hudobník a moderátor Juraj Bača. Nádejných mladých umelcov príde podporiť aj speváčka Sima, aby svojím vystúpením obohatila program a utvrdila deti v tom, že robiť umenie má zmysel.

Detstvo detí vyrastajúcich bez podpory vlastných rodičov je náročné. No rovnako tak, ako všetky deti aj oni chcú byť vypočuté, ocenené a prijaté. V tomto sa od svojich rovesníkov z rodín vôbec nelíšia. A hoci svojich najbližších v hľadisku pravdepodobne neuvidia, zážitok z vystúpenia im určite dodá istotu a chuť vystúpiť z vlastného tieňa.

Predseda nitrianskej pobočky Úsmevu ako dar Roman Hajdák ešte dodáva: „Na začiatku sme chceli prostredníctvom koncertu predstaviť detské talenty, ale postupne sme zistili, že umenie je aj prostriedok na liečenie detskej dušičky, prostredníctvom svojich vystúpení deti získavajú späť stratenú sebaistotu a sebadôveru. Tento koncert tak nenápadným a svojským spôsobom pomáha deťom sa realizovať a smeruje ich k životným cieľom. Veď túžba po umení a sebaprezentovaní je v každom z nás.“

Najmilsi koncert roka 2018.jpg

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X