Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bicykel_pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com
19. januára 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Radnica pripravuje cyklotrasy za milióny eur, budú po celom meste

Mesto chce získať peniaze na cyklotrasy z fondov Európskej únie. Cyklotrasy sa budú dať následne využiť v rámci pripravovanej novinky v MHD – bike sharingu, čiže zdieľania bicyklov.

Podľa slov prednostu nitrianskej radnice Igora Kršiaka má radnica pripravené projekty cyklotrás v celkovom objeme šesť až sedem miliónov eur, z toho v rámci prvej výzvy na eurofondy by mesto mohlo získať štyri milióny eur. „Malo by sa urobiť napojenie centra smerom na Chrenovú, Klokočinu, na Staré Mesto, možno aj s cyklolávkou. V druhej etape pri ďalšej výzve by to malo byť pokračovanie smerom na priemyselný park,“ informoval Kršiak.

Stavebná pripravenosť mesta je podľa jeho slov stopercentná.

Stavebné povolenie už bolo vydané na cyklotrasu z Klokočiny cez Borinu na autobusovú stanicu a centrum mesta a tiež aj na trasu vedúcu cez lávku na sídlisko Chrenová. Projekčne pripravená je aj cyklotrasa z Mestského parku na Sihoti do Dražoviec a prepojenie Mlynáriec so sídliskami Diely a Klokočina. Okrem cyklotrás by mal vzniknúť aj podjazd pre cyklistov pod Univerzitným mostom. Mestskí poslanci vyčlenili na projektovú dokumentáciu v októbri 20-tisíc eur.

V prvom polroku 2017 pribudne v nitrianskej MHD novinka – bike sharing, čiže zdieľanie bicyklov. Cestujúci si budú môcť požičať bicykel na jednom zo stanovíšť v meste, odblokujú ho svojou dopravnou kartou a po použití ho opäť vrátia na niektoré stanovište. Ako povedal Kršiak, mesto vníma bike sharing ako určitú doplnkovú službu cyklotrás. „Logistika rozmiestnenia staníc bude sledovať zámer napojenia autobusovej a železničnej stanice na školské budovy, na centrum, na mestský park. Do budúcna sa uvažuje s prepojením na pracovné príležitosti, či už na priemyselný park alebo na iné miesta, kde ľudia dochádzajú za prácou,“ doplnil prednosta.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X