Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fokus vystava nitrianska galeria.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Nitrianska galéria
7. júla 2021 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Pútavú prezentáciu autorov v Galérií mladých predstaví Fokus

Diela týchto autorov pribudli do zbierkového fondu galérie za obdobie posledných dvoch rokov a ide o autorov, ktorých tvorba v zbierke galérie doteraz vôbec nebola zastúpená.

Od 8. júla do 29. augusta sa v Nitrianskej galérií bude nachádzať prezentácia autorov mladšej a strednej generácie, ktorých diela pribudli do zbierkového fondu galérie za obdobie posledných dvoch rokov. Ide o akvizičnú výstavu Fokus. Autormi sú András Cséfalvay, Palo Čejka, Tomáš Klepoch, Lucia Papčová a kurátorkou je Ľudmila Kasaj Poláčková.

Diela posilňujú fond grafiky (Palo Čejka, Tomáš Klepoch), fond fotografie a iných médií (András Cséfalvay, Lucia Papčová), ktorý je najmenším zbierkovým fondom galérie v súčasnosti. Malo by ísť o kombináciu a predmety, ktoré v celku vytvárajú reprezentatívnu kolekciu súčasného slovenského umenia. Fokus akvizičného záujmu korešponduje aj s vedecko-výskumnými úlohami (expozíciami a publikačnou činnosťou) Nitrianskej galérie.

Jednou z dôležitých odborných úloh Nitrianskej galérie je zbierať, uchovávať, prezentovať, odborne spravovať, ochraňovať naše kultúrne dedičstvo všetkých výtvarných disciplín vizuálneho umenia 20. a 21. storočia.

Cieľom galérie je aj budovanie zbierky moderného a súčasného umenia. Prostredníctvom takto získaných diel, konkrétne ich skúmaním, interpretovaním a vystavovaním dokáže galéria divákom vizuálne atraktívnou formou sprostredkovať pohľad na rôzne vývojové etapy nášho umenia.

Otváracie hodiny galérie sú utorok až piatok v čase medzi 10.00 a 17.30 a v sobotu a nedeľu od 13.00 do 17.30 hod.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X