Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
POPRAD: Novú diaľnicu otvoria 5. decembra
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Na 5. decembra je naplánované slávnostné otvorenie èasti nového diaľnièného úseku D1 Mengusovce - Jánovce. Pre motoristov by mala by diaľnica otvorená 6. decembra v popoludòajších hodinách. Popradská polícia oèakáva okrem zlepšenia dopravnej situácie v okrese Poprad aj urèité negatíva. Hlavne na zjazde z diaľnice v Poprade oèakáva polícia problémy so spomalením dopravy a vytvorením lievika. Celý diaľnièný úsek Mengusovce - Jánovce, vrátane tunela Bôrik, bude dokonèený až na budúci rok. Foto: SITA/Rastislav Ovšonka
22. novembra 2013 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 Ilustračná: SITA/AP

Protihlukovú stenu na R1 pri obci Lehota už dostavali

NITRA 22. novembra – Protihlukovú stenu zhotoviteľ stavby, spoločnosť Chemkostav, a.s. Michalovce, postavil na pravej krajnici cesty R1. Stena je dlhá vyše kilometra, z toho 547 metrov je umiestnených na rímse mosta. Agentúru SITA o tom informovala Henrieta Pavelková zo spoločnosti Chemkostav.

Výstavbu protihlukovej steny pri obci Lehota si objednala Národná diaľničná spoločnosť na žiadosť obce, rýchlostná cesta R1 v úseku pred Nitrou totiž prechádza popri obci Lehota a najbližšie rodinné domy sú od vozovky vzdialené približne 100 metrov. Obyvatelia Lehoty tak boli podľa meraní zaťažovaní hlukom 63,1 decibelu.

„Išlo o náročnú skúšku, ktorú sme zvládli nielen k spokojnosti investora, ale predovšetkým ľudí, ktorí bývajú v blízkosti tejto cesty. Rovnako sme sa snažili čo najmenej komplikovať prejazd týmto úsekom všetkým motoristom, ktorým sme vďační za ich trpezlivosť. Stavbu sme postavili tak, aby slúžila dlhé roky bez akýchkoľvek nutných zásahov,“ uviedla Jana Gejdošová zo spoločnosti Chemkostav.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X