Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NITRA: Práce na rekonštrukcii autobusovej stanice
ilustračné: SITA
9. decembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Po problémoch s prvou etapu opravy stanice pravdepodobne zmenia projekt

Stanicu rekonštruuje dopravný podnik Arriva, ktorý odovzdal prvú etapu do užívania s výrazným meškaním 5. novembra. Práce sa začali 12. marca 2015. Investícia bola rozdelená do siedmich etáp, pričom prvá mala trvať zhruba tri mesiace a celkovo mali práce trvať rok a pol.

Ako informoval generálny riaditeľ spoločností Arriva na Slovensku László Ivan, po ukončení prvej etapy sa rozhodli najprv vyhodnotiť jej priebeh. „V prípade, že je potrebné – a zdá sa nám, že je to potrebné – zmeniť niektoré technologické postupy a samotný projekt, tak takéto zmeny pripravíme. Začneme práce iba vtedy, ak si budeme stopercentne istí, že ďalšie etapy pôjdu hladšie,“ zdôraznil Ivan. Termíny ďalších etáp preto momentálne nechcel konkretizovať. „Samozrejme, máme ambíciu, aby sme v projekte pokračovali v čo najkratšom čase, ale len za predpokladu, že práce pôjdu hladko a bez toho, aby sme cestujúcu verejnosť a obyvateľov v blízkosti stanice rušili viac, než je to potrebné,“ dodal Ivan.

Autobusová stanica v Nitre je v prevádzke od roku 1978 a jej rozsiahla modernizácia si vyžiada celkové náklady dva milióny eur. Koľko stála prvá etapa a o koľko sa oproti pôvodným plánom predražila nechcel Ivan zatiaľ špecifikovať. Na časovom sklze sa podpísali neočakávané technické problémy, nedostatky zo strany generálneho dodávateľa stavby aj potreba modernizácie desaťročia starých inžinierskych sietí. „Urobili sme prvé výkopové práce a zistili sme, že pôda, na ktorej chceme budovať, sa prepadá,“ poukázal Ivan. V minulosti bolo na tomto mieste smetisko. Hotová je už štvrtina celej autobusovej stanice. „Dá sa predpokladať, že na väčšinu problémov, ktoré sa môžu vyskytnúť, sme už narazili,“ myslí si Ivan.

V rámci prvej etapy kompletne zrekonštruovali dva prístrešky, pod ktorými sa nachádza osem nástupíšť. Z vynovených priestorov odchádzajú spoje, ktoré doteraz využívali nástupištia číslo 21 až 30. Novinkou sú elektronické tabule, ktoré informujú cestujúcich o odchodoch a príchodoch autobusov, ich prípadnom meškaní a o aktuálnych výlukách na trase. Na zmodernizovaných nástupištiach pribudli i nové lavičky a odpadkové koše. Od tohto týždňa už cestujúcim slúži aj nová budova so sociálnymi zariadeniami.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X