Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Závod, výrobná hala
ilustračné: SITA
5. marca 2018 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Pri Nitre vznikne nový závod na výrobu dielov pre automobilový priemysel, zamestná cez 150 pracovníkov

Pri Nitre, konkrétne v časti Lužianky, vznikne ďalší závod, ktorý bude súčasťou strategického parku. Vyplýva to zámeru, ktorý bol poslaný na Ministerstvo životného prostredia v rámci posudzovania vplyvov.

Steel service center gonvauto Nitra má vybudovať spoločnosť zo Senice. Ako sa píše v zverejnenom dokumente účelom zámeru je výstavba a prevádzka lisovacieho závodu na výrobu dielov pre automobilový priemysel, a to najmä pre výrobu v susednom výrobnom areáli automobilov.

„Tento závod sa bude predovšetkým zaoberať výrobou dielov metódou lisovania za studena. Lisovanie za studena oceľových a hliníkových polotovarov/plechov prostredníctvom 6 výrobných liniek je automatický alebo poloautomatický proces. Kapacita prevádzky bude budovaná v dvoch fázach až na úrovni lisovania 255.500 ton /rok,“ spresňuje zámer.

Súčasťou zámeru má byť aj výstavba spevnených plôch, parkovacích miest, oplotenie areálu, sadové úpravy a napojenie na príslušné prípojné body inžinierskych sietí.

Predkladateľom zámeru a užívateľom má byť spoločnosť ArcelorMittal Gonvarri SSC Slovakia, s.r.o. so sídlom v Senici.

Začiatok výstavby plánuje investor v prvom kvartáli roku 2019 a ukončenie v treťom kvartáli 2020, pričom začiatok prevádzky sa predpokladá v štvrtom kvartáli 2020. Predpokladané investičné náklady sa vyšplhali na sumu 26-miliónov eur.

Prínosom novostavby má byť vytvorenie nových pracovných miest. Ako uvádza investor: „Realizácia navrhovanej činnosti v predmetnej lokalite neobmedzuje žiadnu z jestvujúcich prevádzok a bude sociálnom-ekonomickým prínosom vzhľadom na predpokladané vytvorenie 152 pracovných miest.“

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X