Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Závod, výrobná hala
ilustračné: SITA
5. marca 2018 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Pri Nitre vznikne nový závod na výrobu dielov pre automobilový priemysel, zamestná cez 150 pracovníkov

Pri Nitre, konkrétne v časti Lužianky, vznikne ďalší závod, ktorý bude súčasťou strategického parku. Vyplýva to zámeru, ktorý bol poslaný na Ministerstvo životného prostredia v rámci posudzovania vplyvov.

Steel service center gonvauto Nitra má vybudovať spoločnosť zo Senice. Ako sa píše v zverejnenom dokumente účelom zámeru je výstavba a prevádzka lisovacieho závodu na výrobu dielov pre automobilový priemysel, a to najmä pre výrobu v susednom výrobnom areáli automobilov.

„Tento závod sa bude predovšetkým zaoberať výrobou dielov metódou lisovania za studena. Lisovanie za studena oceľových a hliníkových polotovarov/plechov prostredníctvom 6 výrobných liniek je automatický alebo poloautomatický proces. Kapacita prevádzky bude budovaná v dvoch fázach až na úrovni lisovania 255.500 ton /rok,“ spresňuje zámer.

Súčasťou zámeru má byť aj výstavba spevnených plôch, parkovacích miest, oplotenie areálu, sadové úpravy a napojenie na príslušné prípojné body inžinierskych sietí.

Predkladateľom zámeru a užívateľom má byť spoločnosť ArcelorMittal Gonvarri SSC Slovakia, s.r.o. so sídlom v Senici.

Začiatok výstavby plánuje investor v prvom kvartáli roku 2019 a ukončenie v treťom kvartáli 2020, pričom začiatok prevádzky sa predpokladá v štvrtom kvartáli 2020. Predpokladané investičné náklady sa vyšplhali na sumu 26-miliónov eur.

Prínosom novostavby má byť vytvorenie nových pracovných miest. Ako uvádza investor: „Realizácia navrhovanej činnosti v predmetnej lokalite neobmedzuje žiadnu z jestvujúcich prevádzok a bude sociálnom-ekonomickým prínosom vzhľadom na predpokladané vytvorenie 152 pracovných miest.“

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X