Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mestska trznica obnova dotacia dokumentacia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
19. januára 2023 Správy Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Práce na obnove tržnice pokračujú, vďaka 12-tisícovej dotácii je hotová projektová dokumentácia

Národná kultúrna pamiatka nitrianskej mestskej tržnice prechádza obnovou, zmeniť by mala svoj význam v meste. V pláne je rozšíriť tržnicu v rámci kultúrno-spoločenskej a komunitnej oblasti.

Mestská tržnica v Nitre je národnou kultúrnou pamiatkou s prioritným stupňom ochrany. Je jednou z dominánt mesta a dokonca patrí medzi top 200 budov Slovenska.

V súčasnosti prechádza obnovou a modernizáciou. Samozrejme je cieľom obnovy zachovanie autentickosti jej vzhľadu a historických prvkov. Ako uvádza mesto, zámerom je zachovanie autenticity jedinečnej architektúry kasární a zvýraznenie jej pamiatkovej hodnoty čiastočnou rekonštrukciou smerujúcou k regenerácií pôvodnej, pamiatkovo hodnotnej podoby.

Obnovou prešli niektoré okná, teraz sa vďaka 12-tisícovej dotácii podarilo vypracovať prípravnú projektovú dokumentáciu k obnove fasády a projektovú dokumentáciu realizačného projektu vlhkostnej sanácie budovy. Dotácia z programu Obnovme si svoj dom poskytlo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.

Cieľom obnovy je teda vyzdvihnutie pamiatkovej hodnoty, ktorá zanikla. Rovnako je v pláne aj rozšíriť tržnicu v rámci kultúrno-spoločenskej a komunitnej oblasti. V neposlednom rade doplniť gastro zónu a sedenie na nádvorí tržnice.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X