Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
komunitné granty víťazi
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: TS NitraDeň.sk
11. decembra 2018 ZaujímavostiSpoznávaj kraj od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Poznáme víťazov komunitných projektov, ktoré získajú granty

Iniciatíva Komunitné granty vyvolala opäť veľkú vlnu záujmu zo strany verejnosti.

Viac ako 107-tisíc obyvateľov miest a obcí po celej krajine svojimi hlasmi určilo, ktorých 32 verejnoprospešných regionálnych nápadov získava od Nadácie VÚB podporu v celkovej, historicky najvyššej sume 200-tisíc eur. Do každého kraja poputujú rovnomerným dielom granty až do výšky 25-tisíc eur pre 4 projekty, ktoré si miestni susedia a podporovatelia zvolili za najviac potrebné a žiadané. V Nitrianskom kraji sa do hlasovania zapojilo 14 983 ľudí.

Štvrtý ročník programu Komunitné granty s podtitulom 200 000 eur pre komunity, kde to žije, pomohol opäť zviditeľniť najkvalitnejšie, pozitívne zmeny prinášajúce nápady, ktoré vzišli z radov aktívnych komunitných centier, občianskych združení či miestnych samospráv z celého Slovenska. Spomedzi 386 prijatých žiadostí poslali nezávislí odborníci z hodnotiacej komisie 64 najlepších projektov do transparentnej súťaže formou verejného hlasovania. V každom kraji súťažilo 8 projektov.

Víťazné projekty v Nitrianskom kraji

V rámci aktuálnych výsledkov iniciatívy Komunitné granty prerozdeľuje Nadácia VÚB doposiaľ najvyššiu sumu, vďaka čomu putuje do každého kraja Slovenska podpora až do výšky 25-tisíc eur. Projekt s najvyšším počtom hlasov v každom kraji získava grant vo výške až do 10 000 eur.

V rámci Nitrianskeho kraja takto zvíťazil projekt neziskovej organizácie Timoteus z Komárna s názvom Druhý život. Vďaka podpore z Nadácie VÚB vznikne v meste nová komunitná záhrada, v ktorej seniori pomôžu vychovávať mladšie generácie k návratu k prírode.

Ďalšie 3 úspešné projekty v každom z 8 krajov si odnášajú podporu do 5 000 eur. V Nitrianskom kraji je to projekt Rozprávková vtáčia záhradka – ekodvor, združenia maďarských rodičov pri ZŠ Lajosa Pongrácza v Šahách, ekologický nápad Nehádžem do koša – posúvam ďalej… realizovaný medzi deťmi v obci Bánov a projekt revitalizácie areálu športoviska v Šuranoch.

Spolu z verejného online hlasovania, ktoré prebiehalo od 26. novembra do 9. decembra, vzišlo po celom Slovensku 32 víťazných projektov.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X