Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nabrezie mladeze park policia mestska.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: www.google.com
27. marca 2019 Správy Nitra od NitraDen.skMSP Nitra Diskusia()

Popíjanie alkoholu v oddychovej zóne na Nábreží mládeže pre mladý pár nedopadlo dobre

Párty v prírode skupiny mladých ľudí neskončila dobre pre žiadneho z nich. Zábavu im prekazila mestská polícia.

Hliadka mestskej polície vo večerných kontrolovala verejný poriadok na mieste oddychu v okolí hotela River na Nábreží mládeže. Často sa v týchto miestach zdržiava mládež, ktorá narúša verejný poriadok, konzumuje tu alkohol a iné návykové látky.

Práve na tomto mieste hliadka zahliadla skupinku mladých ľudí, ktorí sedeli na lavičkách. Pretože sa v bezprostrednej blízkosti skupinky nachádzal neporiadok a niektoré osoby nezákonne popíjali alkohol, mali policajti v úmysle riešiť tieto osoby za porušenie priestupkového zákona.

Podľa slov mestskej polície sa medzi osobami nachádzal aj 21-ročný muž z Nitry, ktorý si pod bundou evidentne ukrýval fľašu s alkoholom, ktorá mu odtiaľ trčala. Policajtom bolo jasné, že sa snaží schovať fľašu borovičky, pričom sa obávali, že pri páde fľaše na zem by mohlo dôjsť k znečisteniu priestranstva. Vyzvali preto mladíka k tomu, aby fľašu radšej položil na lavičku. „Pri vykladaní fľaše spod bundy mu však vypadlo na zem aj plastové vrecko so zelenou sušinou. Do druhej ruky stačil zachytiť veľkú oranžovú fajku slúžiacu na fajčenie marihuany, ktorú mal tiež schovanú pod bundou,“ píše sa v správe nitrianskej mestskej polície.

Keďže vzniklo podozrenie, že mladý muž sa týmto konaním dopustil trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov, alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Preto bola privolaná hliadka policajného zboru a 21-ročného muža z Nitry si prevzala.

Mestskí policajti pokračovali v riešení skupiny mladých, pretože dvaja muži z Nitry vo veku 22 a 23 rokov požívali alkoholické nápoje na mieste v rozpore so všeobecne záväzným nariadením mesta Nitry. Oboch policajti doriešili len napomenutím. Na mieste sa však nachádzala aj mladistvá dievčina z obce Jarok, ktorá mala byť priateľkou zadržaného muža. Podľa slov mestskej polície bolo na jej reakciách evidentné, že je značne pod vplyvom alkoholu, čo hliadke potvrdila na mieste aj ona sama. Hliadke uviedla, že pila borovičku, ktorú jej ponúkol jej dospelý priateľ.

Pretože dievča nevedelo preukázať svoju totožnosť, bola predvedená na stanicu mestskej polície. Na útvare MSP sa podrobila dychovej skúške, ktorej výsledok bolo jedno promile alkoholu v krvi. „Jej porušenie príslušného ustanovenia zákona o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov mestskí policajti nahlásia obecnému úradu v mieste trvalého bydliska mladistvej.Po týchto úkonoch mladistvé dievča hliadka odovzdala privolanej zákonnej zástupkyni – matke, ktorú informovali o zistených skutočnostiach a vykonali s ňou krátky výchovný pohovor,“ uzatvorila mestská polícia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X