Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
kravy, mlieko
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com
3. marca 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

Pomoc firme Midia Agro kritizujú aj mliekari, považujú ju za neférovú

Slovenský mliekarenský zväz (SMZ), združujúci spracovateľov mlieka na Slovensku, vyjadril znepokojenie nad stredajším rozhodnutím vlády o poskytnutí investičného stimulu vo výške takmer 19 miliónov eur pre spoločnosť Midia Agro. Štátnu pomoc považuje z pohľadu mliekarov za neférovú a žiada vládu o prehodnotenie tohto rozhodnutia.

SMZ nevidí túto investíciu ako realistickú a už vôbec nie takú, ktorá by dala novú perspektívu pre prvovýrobu a spracovanie mlieka na Slovensku. Slovenské mliekarne majú dostatočné a nevyužité kapacity na spracovanie mlieka a príchod novej mliekarne môže ohroziť ich zamestnancov a ekonomiku,“ uviedol mliekarensky zväz. „Je prinajmenšom neadekvátne, keď jeden zahraničný podnikateľský subjekt dostane investičný stimul väčší, než bola dotačná subvencia pre celý slovenský sektor prvovýroby mlieka v roku 2015,“ upozornili mliekari.

Slovenský mliekarenský zväz zároveň informoval, že spoločne so Slovenským zväzom prvovýrobcov mlieka vyvíjal aktivity smerujúce k zvýšenej podpore mliekarenského sektoru. Ten bol negatívne ovplyvnený hlavne politickými rozhodnutiami, napríklad embargom na vývoz do Ruskej federácie či zrušením mliečnych kvót.

Mliekari tiež poukázali na neštandardný spôsob, akým sa pripravovaný vstup zahraničného investora (ne)komunikoval s podnikateľskou samosprávou na Slovensku. „Po zverejnení materiálu pripraveného na rokovanie vlády SR s počudovaním zisťujeme, že ako budúci partneri tohto zahraničného investora sú uvedené konkrétne slovenské mliekarne, s ktorými doposiaľ nekomunikoval ani budúci investor, ani dotknuté ministerstvá,“ dodal SMZ.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X