Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Chripka choroba pixabay 1.jpg
ilustračné: pixabay.com
1. októbra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk, RÚVZ Nitra Diskusia()

Počet chorých na akútne respiračné ochorenia v Nitrianskom kraji opäť vzrástol

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre po týždni opäť zverejnil štatistiku ochorení. Podľa nej počet chorých na akútne respiračné ochorenia v našom kraji opäť stúpol.

Ako uvádza Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Nitre, situácia v Nitrianskom kraji vo výskyte akútnych respiračných ochorení a chrípky a chrípke podobných ochorení za 39. kalendárny týždeň bola nasledovná.

„V Nitrianskom kraji sme v 39. kalendárnom týždni zaznamenali nárast chorobnosti na ARO o 20,8% oproti predchádzajúcemu kalendárnemu týždňu. Spolu bolo hlásených 6 351 akútnych respiračných ochorení (chorobnosť 1601,5/100 000 osôb v starostlivosti hlásiacich lekárov),“ informoval RÚVZ Nitra.

Ako ďalej úrad dodal, z celkového počtu chorých bolo na chrípku a CHPO ohlásených 553 ochorení, čo predstavuje 8,7% z počtu všetkých hlásených ARO. Podľa štatistík regionálneho úradu ide v tomto prípade o nárast chrípky a CHPO o 13,6% oproti minulému kalendárnemu týždňu.

„Najvyššia vekovošpecifická chorobnosť na ARO bola v skupine 0-5 ročných detí (5 105,3/100 000 osôb v starostlivosti hlásiacich lekárov). Priebeh ochorení bol komplikovaný u 101 osôb, čo predstavuje 1,6 % z celkového počtu hlásených ochorení,“ dopĺňa nitriansky regionálny úrad vo svojej týždennej štatistike.

Komplikovaný priebeh ochorenia bol zaznamenaný pri zápaloch prínosových dutín, zápaloch pľúc a zápaloch stredného ucha. Ako dodal RÚVZ Nitra, zápalov prínosových dutín bolo 59,4%, zápalov pľúc 9,9% a zápalov stredného ucha 30,7%.

Ochorenia hlásilo 68% praktických lekárov pre deti a dorast 53% lekárov pre dospelých. SARI bolo negatívne.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X