Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Living_park_vizualizacie 1.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: cdn.webnoviny.sk
5. novembra 2018 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Po viac ako dekáde sa začala dostavba skeletu pri rieke Nitra

V Nitre sa začala dostavba železobetónového skeletu, ktorý roky hyzdil breh rieky Nitry.

Vznikne tu obchodno-bytový komplex s názvom Promenáda Living Park. Investor už má právoplatné stavebné povolenie. Výstavba obchodného centra, v tom čase s názvom City Park, sa začala v roku 2007, no v roku 2008 ju po nástupe hospodárskej krízy prerušili.

Aktuálny projekt pozostáva z trojpodlažného obchodného centra, troch samostatných pavlačových bytových domov a parkovacieho domu. Pôvodný projekt s bytmi nepočítal. Nepotrebné časti skeletu investor odstráni. Výstavba má trvať dva roky. „Termín otvorenia je naplánovaný na jeseň 2020. Stavebné práce budú prebiehať aj počas zimy,“ uviedol projektový manažér Peter Kuliffay zo spoločnosti Living Park a.s.

Dnes zároveň opätovne otvorili jednosmernú cestu vedúcu popri skelete cez Brezový háj, ktorú využívajú najmä obyvatelia Zobora. Investor ju minulý týždeň uzavrel, aby nedochádzalo k stretu áut a vozidiel obsluhujúcich stavbu. U vedenia mesta sa však tento krok nestretol s pochopením. Ako dnes informoval primátor Jozef Dvonč prostredníctvom svojho facebookového profilu, minulý týždeň investor osadil dopravné značenie, ktoré zamedzilo prejazd osobných áut zo Zobora. Urobil tak po dohode s krajským dopravným inšpektorátom, ale bez vedomia mesta.

Kuliffay reagoval, že v rámci organizácie výstavby a dopravného značenia urobili všetky opatrenia tak, ako „vyplývali z rozhodnutí, povolení a vyjadrení príslušných orgánov. Pravdepodobne došlo k nedorozumeniu.“ Či otvorená cesta nejako ovplyvní organizáciu stavebných prác, zatiaľ investor povedať nevie. „Táto situácia je úplne nová. Hľadáme ideálne riešenie, ktoré bude kompromisom medzi potrebami mesta a stavby,“ povedal Kuliffay.

Súčasťou multifunkčného komplexu budú obchody, služby, gastronomické prevádzky a plochy pre relax. Projekt počíta s výstavbou troch bytových domov s 90 bytmi, v ktorých bude bývať približne 340 obyvateľov. Zo strany od rieky Nitry budú komplex lemovať reštaurácie s vonkajšími terasami.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X