Samuel Takáč z HC Slovan Bratislava (uprostred) počas prvého hokejového zápasu finále play-off Tipos extraligy 2021/2022 medzi HC Slovan Bratislava - HK Nitra. Bratislava, 22. apríl 2022.
1
25. apríla 2022 Šport NitraHokej od NitraDen.sk Diskusia()

Po dvoch dueloch v Bratislave je stav finálovej série hokejovej extraligy vyrovnaný, pokračuje sa v Nitre

V nedeľu a pondelok je vo finálovej sérii voľno, v utorok a v stredu sa uskutočnia dve stretnutia na nitrianskom ľade.

Po dvoch dueloch v Bratislave je stav finálovej série hokejovej extraligy vyrovnaný 1:1 na zápasy, keďže domáci Slovan po triumfe v prvom súboji v tom druhom podľahol hráčom Nitry 1:2 po predĺžení.

V sobotu na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v prvých dvoch tretinách nepadol gól, obaja brankári predvádzali skvelé zákroky.

Skóre duelu zmenil až v 52. minúte lotyšský útočník Filips Buncis a poslal HK Nitra do vedenia, no 13 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal fínsky legionár Joona Jääskeläinen a zariadil predĺženie. V ňom bol síce aktívnejší Slovan, no americký obranca Willie Raskob pridal víťazný zásah Nitry.

Boj nevzdávajú

„Slovan bol síce na koni v eufórii, keďže dal gól 13 sekúnd pred koncom. Nič sa však nedialo, bola remíza a my sme hráčov trochu upokojili. V predĺžení mali domáci viac z hry a aj viac šancí, ale dnes náš brankár výborne chytal a chalani sa hádzali do striel. Myslím si, že rozhodla nesmierna obetavosť a silné nitrianske srdiečko. Som hrdý na všetkých chalanov, podali sme super bojovný a obetavý výkon. Ukázali sme, že aj Slovan sa dá zdolať a vieme hrať s nimi. Tešíme sa na ďalšie zápasy,“ povedal asistent tréner HK Nitra Dušan Milo v prenose RTVS a doplnil: „V porovnaní s prvým duelom boli iné výkony brankárov, preto padlo omnoho menej gól. Boli sme tí šťastnejší a tešíme sa.“

Kým na strane Nitry panovala v sobotu večer radosť, v domácom tábore bolo sklamanie.

Nedali sme góly. Mali sme množstvo šancí, niekoľko únikov aj trestné strieľanie. S tým sme bojovali aj v semifinále proti Košiciam, naši strelci sa musia prebudiť. V druhom finálovom súboji sme si vytvorili veľa šancí. V úvode sme mali tlak, po dvoch neuznaných góloch sa to začalo trochu kúskovať. Presilovky sme zahrali zle a museli sme potom doťahovať. Som veľmi rád, že sme pred koncom vyrovnali a vynútili si predĺženie. Tam sme zase mali dosť šancí, ale hokej sa hrá na góly a tých sme dali menej,“ komentoval hlavný kouč Slovana Andrej Podkonický.

Na nitrianskom ľade

V Nitre môžeme očakávať vypredané hľadisko a naše odhodlanie, že to zlomíme a dosiahneme dve víťazstvá,“ avizoval Milo z HK Nitra pred domácimi súbojmi.

Podobný plán však majú aj „belasí“. „Sme pripravení na to, čo nás čaká v Nitre. Druhý domáci zápas sme nezvládli, teraz si ideme do Nitry pre dve víťazstvá,“ poznamenal Podkonický.