Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pes, agresívny
ilustračné: pixabay.com
21. marca 2019 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Pes pohrýzol ženu do lýtka, šetrením sa zistilo, že jeho držiteľka ho neprihlásila do evidencie mesta

Hliadka mestskej polície riešila uhryznutie psom, to sa malo udiať v Dražovciach.

Ako napísala Mestská polícia v Nitre, hliadka počas kontroly verejného poriadku v mestskej časti Dražovce prijala oznam od miestnej občianky, tá tvrdila, že ju uhryzol pes, ktorý vybehol z dvora domu. Ako uviedla, bolo to na Rozmarínovej ulici. Polícii ďalej oznámila, že pes, po tom, čo ju pohrýzol do lýtka, sa vrátil späť do domu.

Mestskí policajti sa z tohto dôvodu snažili skontaktovať s držiteľkou psa, ako uviedli, tá sa však v tom čase doma nenachádzala. Poškodenú preto poučili o nutnosti ošetrenia lekárom aj s popisom situácie.

Ako sa ďalej vyjadrila nitrianska mestská polícia, túto udalosť v popoludňajších hodinách doriešila iná hliadka MsP Nitra. Tá držiteľku psa vyzvala, aby zviera zaniesla na vyšetrenie k veterinárovi. Majiteľka psa bola taktiež upozornená, že jej povinnosťou je oznámiť to, že jej pes bez vyprovokovania napadol človeka.

„Mestskí policajti tiež zistili, že držiteľka psa z neprispôsobivej komunity si nesplnila ani povinnosť prihlásiť psa do evidencie mesta, za čo jej mestskí policajti uložili blokovú pokutu,“ informovala mestská polícia.

Ako záverom policajti dodali, priestupkyňa uviedla, že je ochotná pokutu zaplatiť, avšak až budúci týždeň v pondelok, keď si prevezme sociálne dávky.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X