Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cesta stavba pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com
3. júna 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Pánska dolina na Zobore sa dočká opravy chodníka, hotový má byť do konca septembra tohto roka

Na Pánskej doline sa bude opravovať chodník, vyplýva to zo zmluvy, ktorá je na stránke nitrianskej radnice. Podľa nej sa o opravu chodníka postará spoločnosť Marfil.

Opravovať sa má na základe cenovej ponuky zhotoviteľa zo dňa 7. mája toho roka. Podľa zmluvy sa s prácami začne do troch dní od účinnosti zmluvy a ukončené majú byť do 30. septembra 2018. „Cena za zhotovenie predmetu zmluvy v rozsahu podľa čl. I tejto zmluvy je stanovená dohodou zmluvných strán v zmysle zákona č. 18/1996 Z.z. o cenách a vyhláškou č. 87/1996 Z.z. a je doložená zhotoviteľom položkovitým ocenením uvedeným v cenovej ponuke,“  vysvetľuje dokument.

Cena bola stanovená na 106.498,25 EUR bez DPH, daň v tomto prípade predstavuje sumu 21.299,65 EUR, firma teda od mesta zinkasuje za opravu chodníka celkových 127.797,90 EUR. „Cena obsahuje všetky náklady a zisk zhotoviteľa, nevyhnutné k riadnemu a včasnému zrealizovaniu diela. Rovnako tak cena obsahuje aj predpokladané náklady vzniknuté vývojom cien v národnom hospodárstve a to až do doby ukončenia diela podľa zmluvy. Rozpočet prác spracovaný zhotoviteľom je súčasťou zmluvy. Slúži k preukázaniu objemu vykonaných prác a kvalitatívneho obsahu prác,“ zdôvodňuje dokument.

Záručná doba na dielo bola v zmluve dohodnutá na 60 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela. „Zmluvné strany sa zaväzujú riešiť spory vyplývajúce z tejto zmluvy obligátne formou zmieru prostredníctvom štatutárnych zástupcov zmluvných strán. V prípade, že spor nevyrieši zmierom, je oprávnená hociktorá zo zmluvných strán požiadať o rozhodnutie sporu príslušný obchodný súd,“ uvádza sa v zmluve.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X