Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Turecka varta.jpg
Foto: www.nisys.sk
5. augusta 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Opravu tureckej varty musí mesto Nitra dofinancovať zo svojho, dotácia od NSK nebude stačiť

Mesto Nitra dostalo od Nitrianskeho samosprávneho kraja dotáciu vo výške 1800 eur na opravu tureckej varty. Strážna veža, ktorá sa nachádza na Borine, však bude zrekonštruovaná za vyššiu sumu.

O reštauráciu a rekonštrukciu omietkových vrstiev tureckej varty sa postará firma Arte rinascita, s ktorou mesto uzavrelo zmluvu. Podľa zverejneného dokumentu sa očistí exteriér, teda okolie varty, ktoré bude spočívať v odstránení nežiadúcej vegetácie. Tá sa bude odstraňovať mechanicky aj chemicky.

Interiér veže sa očistí tlakovou vodou a parou, spevní sa a zafixuje murivo, malta a omietky. Takisto sa domurujú časti chýbajúceho muriva. V rácmi exteriéru bude realizovaná čiastočná omietková skladba. Obnoví sa aj povrch kupoly a vodorovné plochy.

Práce na strážnej veži majú byť ukončené do 31. októbra 2016. Celková suma za vyššie spomenuté úkony sa vyšplhá na 4980 eur. Záručná doba na dielo je 24 mesiacov.

„Zhotoviteľ sa zaväzuje počas záručnej doby bezplatne odstrániť vzniknuté poruchy a vady diela bez zbytočného odkladu. Záručné povinnosti zhotoviteľa sa nevzťahujú na poškodenie neodborným zásahom zo strany objednávateľa a na vady a poruchy spôsobené úmyselným poškodením alebo zásahom treťou osobou,“ píše sa v dokumente.

Oprava tureckej varty, ktorá sa nachádza v mestskej časti Čermáň, musí byť vykonaná do konca tohto roka, inak mesto príde o dotáciu vo výške 1800 eur, ktorú mu poskytol NSK.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X