Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Turecka varta.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.nisys.sk
12. júna 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto dostane dotáciu od NSK na opravu Tureckej varty, ktorá sa nachádza na Borine

Nitriansky samosprávny kraj poskytne mestu Nitra dotáciu na obnovu Tureckej varty, ktorá sa nachádza na Borine. Vyplýva to zo zmluvy o poskytnutí dotácie na obnovu národných kultúrnych pamiatok na území Nitrianskeho kraja.

Zastupiteľstvo NSK, ktoré sa konalo 21. marca 2016, rozhodlo, že mestu poskytne dotáciu na úhradu nákladov spojených so zachovaním a obnovou nehnuteľnej kultúrnej pamiatky. Na rekonštrukciu Tureckej varty dá 1 800 eur.

Ako uvádza zmluva, dotácia môže byť použitá na strážnu vežu, ktorá sa nachádza na vrchu Borina. Konkrétne budú peniaze použité na čistenie, fixáciu omietok a murív, domurovanie poškodených častí muriva, vrátane dovozu stavebného materiálu, vody a lešenia.

Projekt čistenia a rekonštrukcie strážnej veže sa má realizovať v tomto roku. Poskytnutú dotáciu je možné použiť len do 31. decembra 2016.

Podľa zmluvy dotáciu nie je možné použiť na projektovú prípravu, honoráre a odmeny, refundáciu výdavkov uhradených v predchádzajúcich rokoch, splácanie úverov a úrokov z poskytnutých úverov, náklady, ktoré sa nedajú podložiť účtovnými dokladmi, náklady na stravovanie, občerstvenie a reprezentačné výdavky.

„NSK má právo od zmluvy odstúpiť, ak prijímateľ neplní zmluvné podmienky ustanovené touto zmluvou,“ uvádza dokument zverejnený na webovej stránke mesta Nitra. Zmluva nadobudla účinnosť 2 júna 2016.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X