Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Family centrum klokoc.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj : goole.maps.com
26. novembra 2018 Správy NitraKrimi od NitraDen.sk Diskusia()

Obyvatelia Klokočiny varujú spoluobyvateľov Nitry pred týmito praktikami

AKTUALIZOVANÉ: Podvodníci, ktorí sa údajne tvária ako sluchovo znevýhodnení v Nitre stále úradujú.

Nie tak dávno sme vás informovali o údajne podvodníckej skupine ľudí, ktorá lákala od obyvateľov Nitry peniaze pre hluchonemých. Opäť sa na facebookovej stránke Klokočina – problémy obyvateľov objavila sťažnosť spojená s upozornením pre spoluobčanov, poukazujúca na podvodné praktiky „hluchonemých“ žien.

Ženy sa majú zdržiavať na Klokočine pri obchodoch – Kaufland, Billa, Family centrum. Tak isto sa opakuje scenár, keď na ne niekto začne hovoriť posunkami alebo sa chce o charite informovať viac, začnú človeku nadávať, prípadne vezmú nohy na ramená a už ich niet.

Faacebook podvodnici.jpg
Zdroj : www.facebook.com

Rozmiestnenie kamier nás zaujalo nie len preto, že sa otázka kamerového systému objavila aj v diskusií pod príspevkom, ale aj pre bezpečnosť obyvateľov. A preto sme požiadali o informácie aj Mestský úrad v Nitre. Odpovedali nám, že v meste sa nachádza 49 miest monitorovaných kamerovým systémom. Pričom v Starom meste je 30 kamier, na Chrenovej je to 8 kamier, na Klokočine sa nachádza 9 kamier, 1 kamera je v Dolných Krškanoch a tak isto 1 kamera v Drážovciach.

Na rozširovanie kamerového systému máme vytypované miesta na monitorovanie kamerami, avšak vždy je to závislé na schválení finančných prostriedkov. V súčasnosti pripravujeme nový návrh na rozšírenie kamerového systému,“ odpovedal nám náčelník Mestskej polície v Nitre Erik Duchoň.

V minulom roku pribudli v Nitre, z dotácie na kamerový systém, 4 nové monitorovacie miesta; 1 kamera na križovatke ulíc Janka Kráľa a Vodná, 1 kamera na ul. Štúrova pred Azylovým domom, 1 kamera na križovatke ulíc Považská a Kmeťova, 1 kamera na kruhovej križovatke ulíc Golianova a Dolnočermánska. Taktiež z rozpočtu mesta pribudlo 5 nových monitorovacích miest; 3 kamery ul. Mostná, 1 kamera križovatka ul. Štúrova a Palánok, 1 kamera Pribinovo nám.

Aj na rok 2018 bol vypracovaný projekt s uchádzaním sa o dotáciu na rozšírenie kamerového systému a to hlavne v miestach, kde sa zdržujú resp. bývajú občania „nižšej sociálnej vrstvy“ ako sú ulice Telgártska, Roľnícka, Borová, J. Zelenáka, Orechov Dvor. Tento projekt bol schválený Krajskou komisiou pre prevenciu kriminality, avšak nebol schválený Radou vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality,“ dodal náčelník nitrianskej Mestskej polície.

Faacebook podvodnici2.jpg
Zdroj : www.facebook.com

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X