Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vizualizácia nového ¨portoviska v areáli Základnej ¨koly Nevädzová v bratislavskej mestskej ?asti Ru¸inov. Obnova areálu základnej ¨koly bude Ru¸inov stá? pribli¸ne 205-tisíc eur. Bratislava, 8. august 2013. Foto: SITA/M? Bratislava-Ru¸inov
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Vizualizácia nového športoviska v areáli Základnej školy Nevädzová v bratislavskej mestskej časti Ružinov. Obnova areálu základnej školy bude Ružinov stáť približne 205-tisíc eur. Bratislava, 8. august 2013. Foto: SITA/MČ Bratislava-Ružinov
19. decembra 2013 Správy Nitra od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. ilustračné: SITA/AP

O športoviská sa bude starať firma, ktorá spravuje mestské byty

Nitra 19. decembra – Nitrianska radnica sa rozhodla zrušiť svoju príspevkovú organizáciu, ktorá sa stará o športoviská na celom území Nitry. Tento návrh na decembrovom rokovaní odsúhlasili aj mestskí poslanci. Činnosť zrušenej Správy športových a rekreačných zariadení (SŠaRZ) bude od apríla 2014 zabezpečovať Službyt, ktorý sa stará o mestské byty. Táto firma by mala prevziať aj väčšinu z 36 zamestnancov zrušenej SŠaRZ. Podľa nitrianskeho primátora Jozefa Dvonča sústredenie kapacít do jednej firmy bude mať viaceré pozitívne efekty.
„Dnes SŠaRZ nie je platca dane z pridanej hodnoty (DPH). To znamená, že pri nakupovaní energií pre športové objekty musí mesto na DPH istým spôsobom doplácať. Službyt dokáže energie nakúpiť lacnejšie. Okrem toho je personálne vybavený. Dôjde tak k zjednodušeniu činností, nebudeme potrebovať dvoch riaditeľov,“ povedal Dvonč.
Niektorí mestskí poslanci však upozorňujú, že zrušenie SŠaRZ zlepšenie starostlivosti o športoviská neprinesie. „Prečo toto robíme? Máme tu funkčný systém, organizáciu, ktorá vykonáva špecializované funkcie. To, čo funguje, by sme mali radšej rozvíjať, a nie rušiť. Zvlášť, keď reálny ekonomický prínos nie je vôbec zrejmý. Službyt je navyše platcom DPH, čo môže spôsobiť, že vstupné na športoviská stúpne o 20 percent,“ konštatovala mestská poslankyňa Marta Rácová.
O ekonomickom prínose zrušenia SŠaRZ pochybuje aj jej súčasný riaditeľ Miloš Dovičovič. Podľa jeho slov stráca mesto najviac peňazí pre energetickú náročnosť a zlý technický stav budov, v ktorých sa športoviská nachádzajú. „Toto je potrebné prioritne riešiť, tam dochádza k najväčším finančným stratám. Samotné včlenenie jednej organizácie do druhej neprinesie mestu ani cent,“ myslí si Dovičovič.
Nitriansky primátor je aj napriek týmto argumentom presvedčený, že zrušenie SŠaRZ je dobrá myšlienka, vďaka ktorej bude možné koncentrovať ľudské i finančné zdroje. Zdôraznil, že mesto je pripravené zabezpečiť aj to, aby sa vstupné na športoviská nezvyšovalo o DPH ani potom, ako ich správu prevezme Službyt. „Máme kúpené turniketové systémy a vstupenky môže predávať mesto cez oddelenie propagácie alebo referát športu na mestskom úrade. Určite nepredražíme vstupné na športoviská,“ zdôraznil Dvonč.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X