Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Historky spod nitrianskeho hradu.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Gabriel Točka
13. novembra 2017 Zaujímavosti od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk Diskusia()

O Nitre vychádza ďalšia kniha. Historky spod Nitrianskeho hradu vás zaujmú

Autor knihy prof. Imrich Točka pútavým spôsobom prerozprával 39 príbehov o niektorých dôležitých udalostiach, osobnostiach a pamätihodnostiach mesta Nitry.

Jednotlivé historky sú zoradené chronologicky od obdobia Veľkej Moravy až po posledné dekády 20. storočia. Každý príbeh je inšpirovaný skutočnými udalosťami.

Okrem samotnej dejovej zápletky sa autor v stručnosti populárnym štýlom pokúsil opísať aj predmetnú historickú etapu v nadväznosti na spoločenské dianie.

Na otázku, že čo bolo motívom pre prípravu toho knižného diela autor odpovedal: „Chcel som takto čitateľovi pomôcť utvoriť si obraz o pomeroch, v ktorých žili mnohé generácie našich predkov. Veľmi si želám, aby ich protagonisti nikdy neupadli do zabudnutia.“

Ohľadom presného dátumu, kedy by táto kniha mohla byť dostupná v nitrianskych kníhkupectvách autor uviedol nasledovné: „Kniha je momentálne ešte vo výrobe. Urobím všetko preto, aby bola pre čitateľskú verejnosť dostupná počas prvého decembrového týždňa.“

Kniha bude vizuálne nesmierne atraktívna, bude doplnená desiatkami štylizovaných farebných ilustrácií od nitrianskeho výtvarníka Mgr. art. Tomáša Bereša. „Ponuke graficky a výtvarne spracovať najnovšiu knihu prof. Točku som sa veľmi potešil a okamžite ju prijal aj ako zaujímavú výzvu. Bolo pre mňa veľkým dobrodružstvom oživovať postavy a príbehy úzko späté s dejinami môjho rodného mesta,“ dodáva ilustrátor.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X