Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kolaz nitra martinsky vrch.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, mesto Nitra, Roman Oravec - koláž NitraDen.sk
19. októbra 2023 Správy Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

O Martinský vrch je veľký záujem, obyvatelia chcú v bývalých kasárňach zmenu

Všetky podklady a zistenia sa stanú podkladom pre prípravu architektonickej súťaže na riešenie tohto areálu.

Vývoj bývalých kasární v Nitre pokračuje, pričom sa kladie dôraz na zapojenie obyvateľov do plánovania a rozvoja tejto oblasti. Po komentovanej prehliadke areálu a dotazníkovom prieskume nasledoval workshop so zástupcami vlastníkov pozemkov a budov, organizáciami a občianskymi združeniami, ktoré majú záujem o spoluprácu na rozvoji tohto územia.

Celý proces participácie viedla Spolka. Ide o kolektív odborníčok v oblasti architektúry a sociológie, ktorý pracuje na zapojení verejnosti do inovatívneho mestského plánovania. Na stretnutí predstavili čiastočné výsledky tohto procesu a uskutočnili workshop s účastníkmi.

V novembri budú predstavené výstupy z celého plánovacieho procesu s obyvateľmi. Všetky podklady a zistenia sa stanú podkladom pre prípravu architektonickej súťaže na riešenie tohto areálu.

Záujem zo strany obyvateľov predčil všetky očakávania. Počet zapojených do prieskumu a tých, ktorí vyplnili dotazník preukazuje zvedavosť a záujem o rozvoj tohto miesta. Orientačný dotazník vyplnilo viac ako 1 600 obyvateľov, čo svedčí o silnom zapojení obyvateľov.

Mesto Nitra je súčasťou siete desiatich európskych miest, ktoré majú za cieľ transformovať nevyužívané mestské územia na zelené a hodnotné miesta, v spolupráci s obyvateľmi a pre obyvateľov. Práve tieto aktivity sú finančne podporené medzinárodným projektom URBACT s názvom „Green Place. Let’s do it together!“

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X