Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Greššo nechce hra národnostnou kartou
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Kandidát na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) za SDKÚ Ján Greššo (na snímke) nechce hra v predvolebnom boji národnostnou kartou. Ako povedal dnes na tlaèovej besede, „nemám rád, keï sa prezentuje umelé rozdelenie regiónu na slovenskú a maïarskú èas. Na národnostnú kartu urèite hra nechcem. Chcem hra kartou, ktorá sa volá šikovní, schopní a morálni ľudia. foto: SITA/Mária Pietová
13. februára 2014 Správy NitraPolitika od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 Ilustračné: SITA/AP

Nový poslanecký klub chce svojho člena v mestskej rade

NITRA 13. februára – Štyria mestskí poslanci v Nitre vytvorili nový poslanecký klub a žiadajú svojho zástupcu zaradiť do mestskej rady. Dôvodom vzniku je podľa predsedníčky klubu Anny Šmehilovej (NOVA) hlavne nedostatok informácií. „Máme pocit, že sme vynechávaní z rozhodovacích procesov v rámci mesta, častokrát sa materiály dozvedáme priamo na zastupiteľstve alebo len pár dní pred jeho konaním,“ uviedla Šmehilová.

Jeho členmi sú ďalej dvaja nezávislí poslanci Marta Rácová a Ján Greššo a Jozef Weber za SDKÚ-DS. Nový klub má preto spoločný názov Poslanecký klub NEKA – NOVA – SDKÚ-DS. Medzi ďalšie dôvody vzniku podľa Šmehilovej patrí aj neúplnosť informácií o práci poradných a odborných orgánov zastupiteľstva, o prípravných a procesných aktoch súvisiacich s prípravou zasadnutí mestského zastupiteľstva, vrátane nedodržiavania rokovacieho poriadku pri predkladaní materiálov. Aj preto chcú mať svojho zástupcu v mestskej rade.

Členka klubu Marta Rácová však dnes na začiatku rokovania očakávala, že primátor o tom bude informovať poslancov a po schválení klubu už budú môcť aj pracovať. „Som sklamaná aj nahnevaná, že to pán primátor zaradil až na koniec rokovania do bodu rôzne, veď stačilo hneď na začiatku povedať jednu vetu o vzniku klubu,“ povedala Rácová.

Primátor Jozef Dvonč pre agentúru SITA povedal, že všetko má svoj čas. „Iba včera som dostal informáciu a zaradil som to dnes do bodu rôzne, takže nevidím v tom problém a čo sa týka zaradenia ich člena do mestskej rady, o tom budeme rokovať na budúcom zastupiteľstve,“ dodal Dvonč.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X