HK Nitra, HC Nové Zámky, hokej
ilustračné: SITA
9. septembra 2018 Šport NitraHokej od NitraDeň.skNitraDeň.sk, hockeynitra.com Diskusia()

Nitrianski hokejisti v zápase o tretie miesto deklasovali domáci Graz

Nitra opäť po roku nastúpila na turnaji v Grazi na zápas, kde sa bojovalo o bronzovú medailu. Hokejisti sa na ľade postavili proti domácemu Grazu, pričom už v úvodnej tretine Nitrania naznačili, že v zápase nebudú príjemným súperom.

„Avšak, veľa vylúčení pokazilo inak dobrý dojem z hry “corgoňov”. V 13. minúte otvoril skóre zápasu Hamilton a Graz viedol 1:0. O štyri minúty sa podarilo vyrovnať Richardovi, ktorý dorazil nahodený puk Slobodu – 1:1. Na konci prvej tretiny mali hráči Grazu k dispozícii presilovú hru o dvoch hráčov. Najskôr namieril do brvna Yellow Horn, ale hneď o pár sekúnd prestrelil Šimbocha kapitán Setzinger – 2:1,“ uvádza portál hockeynitra.com.

Úvod druhej tretiny patril domácemu mužstvu, kde Graz využil presilovú hru a zásluhou Yellow Horna viedol o dva góly – 3:1. Nitrania sa však nevzdali a súperovi dokázali vsietiť štyri góly. „Najskôr v 28. minúte skóroval Mychan a vyrovnanie zabezpečil v 30. minúte po výbornej Bučekovej prihrávke Slovák. Hneď o pár sekúnd pridal druhý gól v stretnutí Mychan. Domáci boli v hernom kŕči, ktorý ešte podčiarkol presným zásahom v 34. minúte Mezei – 3:5. Pred odchodom do šatní sa ešte predsa dokázal presadiť aj domáci tím. Na rozdiel gólu snížil skúsený rakúsky obranca Lakos,“ píše sa na webe hockeynitra.com.

Začiatok tretej tretiny bol úspešnejší pre nitrianskych hokejistov, kedy kapitán Mezei poslal Nitru do dvojgólového vedenia – 4:6. Nitranom sa do bránky súpera podarilo do konca zápasu vsietiť ešte niekoľko gólov. Konečný stav zápasu tak bol 5:9 v prospech Nitry. Naši hokejisti na turnaji skončili s medailami na krku a skončili na treťom mieste.

“Sme veľmi radi, že sme zakončili tento turnaj výhrou. Myslím, že sme odohrali dve dobré stretnutia proti kvalitným súperom. Určite sa nemáme za čo hanbiť. Verím, že táto výhra nám pomôže do prvého zápasu v lige a premeníme dobrú náladu na víťazstvo s Miškolcom. Dôležité zápasy začínajú až od piatku,” vyjadril sa po zápase hokejista Branislav Rapáč.

Graz 99ers – HK Nitra 5:9 (2:1, 2:4, 1:4)

Góly: 13. Hamilton (Setzinger, Yellow Horn), 20. Setzinger (Caito, Yellow Horn), 21. Yellow Horn (Setzinger, Loney), 40. Lakos (Kirchschläger), 56. Lakos (Yellow Horn, Oberkofler) – 17. Richard (Sloboda, Lantoši), 28. Mychan (Richard, Lantoši), 30. Slovák (Buček), 30. Mychan (Lantoši, Richard), 34. Mezei (Scheidl, McCormack), 43. Mezei (Slovák, Buček), 50. Rapáč (Pätoprstý, Bortňák), 58. McCormack (Čaládi, Buček), 60. Gašparovič (Čaládi)Zostavy:

Graz: Höneckl – Kirchschläger, Lakos, Egger, Weihager, Setzinger, Caito, Soritz – Oberkofler, Oleksuk, Moderer – Hamilton, Yellow Horn, Loney – King, Garbowsky, Grafenthin – Mitsch, Zusevits, Natter

Nitra: Šimboch – Mezei, McCormack, Sloboda, Morrison, Versteeg, Rácz, Pupák, Rais – Gašparovič, Slovák, Buček – Mychan, Richard, Lantoši – Scheidl, Bortňák, Rapáč – Hrušík, Čaládi, Pätoprstý