Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hasiči, auto, zásah
Foto: ilustračné, depositphotos.com
5. septembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk, KR HaZZ Nitra Diskusia()

Nitrianski hasiči mali plné ruky práce, zasahovali pri vytopených pivniciach a ďalších prípadoch

Nitrianskym hasičom sa začal nový týždeň perne. Ako uvádza Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Nitre vo svojom dennom hlásení, počas pondelka 3. septembra zasahovali príslušníci zboru najmä pri vytopených pivniciach. 

Ako informovalo KR HaZZ Nitra, v pondelok 3. septembra pred piatou hodinou ráno bol ohlásený technický zásah. Ten sa týkal vytopenej pivnice, ktorá sa nachádzala v rodinnom dome v obci Alekšince v okrese Nitra. Zasiahnuť prišli piati hasiči z Nitry s dvomi technikami a traja členovia DHZO Rastislavice s jednou technikou.

Rodinný dom vytopilo v pondelok aj v obci Nové Sady. Ako informovali hasiči, hlásenie dostali ráno o piatej, pričom zasiahnuť prišli šiesti nitrianski príslušníci s dvomi technikami a traja členovia DHZO Malé Zálužie s jednou technikou.

Po piatej hodine rannej zasahovali hasiči tiež v obci Lukáčovce, ktoré patria do okresu Nitra. Tu bola rovnako vytopená pivnica v rodinnom dome. Na zásah boli vyslaní dvaja hasiči z Nitry s jednou technikou.

V obci Jarok zatopilo viacero pivníc rodinných domov a po siedmej hodine tu zasahovali štyria členovia DHZO Nitra s jednou technikou.

Ako ďalej informovalo Krajské riaditeľstvo hasičského a záchranného zboru v Nitre, po siedmej hodine bol ohlásený ďalší technický zásah, zaplavilo cestu pod mostom v Párovských Hájoch. Zasahovali štyria členovia DHZO Ivánka pri Nitre s jednou technikou.

Pred desiatou hodinou dostali nitrianski hasiči oznam o zásahu pri narušenej hrádzi v obci Lukáčovce. Zasiahnuť prišli piati hasiči z Nitry s dvomi technikami.

Približne v rovnakom čase, a síce krátko pred desiatou, sa nitrianski hasiči presunuli do obce Lehota, kde bolo potrebné odčerpať vodu zo zatopenej pivnice škôlky. Zasiahnuť prišli traja hasiči s jednou technikou.

„Dňa 3. septembra 2018 po trinástej hodine bol ohlásený technický zásah, naklonený strom nad cestou v obci Veľké Zálužie. Zasahovali traja hasiči z Nitry s jednou technikou a dvaja členovia DHZO Veľké Zálužie s jednou technikou,“ uvádzajú hasiči vo svojom dennom hlásení.

Prípady, pri ktorých museli počas pondelka zasahovať, sa však netýkali len zatopených pivníc či rodinných domov. Po siedmej hodine rannej „bola ohlásená dopravná nehoda troch osobných motorových vozidiel na Levickej ceste v Nitre. Zasahovali štyria hasiči z Nitry s jednou technikou.“

Ako ďalej uvádzajú, po desiatej hodine ráno bola ohlásená dopravná nehoda dvoch osobných motorových vozidiel na Chrenovskej ulici v Nitre. Zasiahnuť prišli štyria hasiči z Nitry s jednou technikou a spolupracovali s nimi aj príslušníci Policajného zboru Slovenskej republiky.

Dopravná nehoda dvoch osobných motorových vozidiel sa udiala aj pred devätnástou hodinou, a to konkrétne v obci Výčapy-Opatovce. Zasahovali štyria nitrianski hasiči s jednou technikou a pri nehode bola prítomná aj štátna polícia a príslušníci Záchrannej zdravotnej služby.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X