Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Požiar, hasič
ilustračné: SITA
2. mája 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk, KR HaZZ Nitra Diskusia()

Nitrianski hasiči mali plné ruky práce, toto všetko sa udialo počas uplynulých dní

O tom, že členovia hasičského zboru v Nitre nezaháľajú, svedčí množstvo prípadov, pri ktorých musia zasahovať, inak tomu nebolo ani začiatkom tohto týždňa.

Ako uvádza Krajské riaditeľstvo hasičského a záchranného zboru v Nitre vo svojom dennom hlásení, hasiči zasahovali pri viacerých prípadoch. V pondelok 30. apríla bol krátko pred jedenástou ohlásený technický zásah. Ten sa týkal umožnenia vstupu do objektov. Hasiči prišli otvoriť byt na Benkovej ulici v Nitre. Ako informuje KR HaZZ NR, zasahovali piati hasiči s jednou technikou.

Počas toho istého dňa bol po štrnástej hodine ohlásený požiar suchého porastu na Sihoti v Nitre. Sem boli vyslaní štyria hasiči s jednou technikou, ktorým sa požiar podarilo uhasiť.

Neskôr hasiči zasahovali pri dopravnej nehode. „Dňa 30. apríla 2018 krátko pred pätnástou hodinou bola ohlásená dopravná nehoda osobného motorového vozidla a skútra na ulici Dolnočermánska v Nitre. Zasahovali štyria hasiči z Nitry s jednou technikou. Spolupráca s PZ SR a ZZS,“ píše KR HaZZ v Nitre vo svojom dennom hlásení.

Ani tento prípad nebol počas pondelka posledným. K dopravnej nehode došlo aj pred devätnástou hodinou. Dve osobné motorové vozidlá sa zrazili v obci Branč. Zasahovali piati hasiči z Nitry s jednou technikou a spolupracovali s nimi aj príslušníci Policajného zboru SR a Zdravotná záchranná služba.

„Dňa 30. apríla 2018 po devätnástej hodine bol ohlásený požiar odpadkov v katastri obce Alekšince. Zasahovali piati hasiči z Nitry s jednou technikou. Príslušníci požiar uhasili,“ opisuje ďalší prípad, ktorý si vyžiadal zásah hasičov, KR HaZZ Nitra.

Zásahy nitrianskych hasičov pokračovali aj počas sviatku 1. mája. V utorok pred štvrtou hodinou ráno bol ohlásený požiar smetných nádob na Čajkovského ulici v Nitre. Zasiahnuť prišli štyria hasiči s jednou technikou, ktorým sa požiar podarilo uhasiť.

V utorok 1. mája horelo aj v obci Ivánka pri Nitre. Krátko pred desiatou hodinou tu bol ohlásený požiar, respektíve dohasenie stohu slamy. „Zasahovali štyria hasiči DHZO s jednou technikou. Príslušníci požiar uhasili,“ napísalo Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Nitre.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X