Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kolaz nitra odpad.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com - koláž NitraDen.sk
6. februára 2024 Správy Nitra od NitraDen.skKR PZ Nitra Diskusia()

Nitrianski enviropolicajti odhalili škandál: Slováci domov navozili z Poľska a Talianska tony odpadu

Odpad pozostával z plastov a gumy z Poľskej republiky, rovnako tiež z plastov a gumy z Talianska, a viac ako 47 ton textilného odpadu z Talianska.

Obrovský zločin, ktorý nezostane bez následkov, mnohé si ponesieme my aj naše deti. Vyšetrovateľ enviropolície oddelenia Nitra odhalil zločin spojený s neoprávneným nakladaním s odpadmi na území Slovenska.

Obvinené sú tri právnické osoby so sídlom v Rožňave, Palárikove a Topoľčanoch, ako aj štyri fyzické osoby – 35-ročný M. L., 45-ročný M. I., 41-ročný T. K. a 58-ročný Ľ. Š. Títo jednotlivci a firmy organizovali cezhraničné prepravy odpadov z Poľska a Talianska a následne tento odpad neoprávneným spôsobom uložili na Slovensku.

Podľa zistení vyšetrovateľov, už v máji 2021 boli zorganizované cezhraničné prepravy odpadu z Poľska a Talianska na Slovensko. Tu sa odpad uložil v objekte bývalého poľnohospodárskeho družstva v obci Sikenica, časť Trhyňa, v okrese Levice.

Celkovo išlo o viac ako 383 ton odpadu, čím vytvorili skládku o veľkosti 1 174 m3. Odpad pozostával z plastov a gumy z Poľskej republiky, rovnako tiež z plastov a gumy z Talianska, a viac ako 47 ton textilného odpadu z Talianska.

Včasným odhalením tohto nezákonného konania sa enviropolícii podarilo zabrániť ešte rozsiahlejšiemu dovozu odpadu zo zahraničia. Celkové náklady na zneškodnenie tohto odpadu predstavujú sumu vo výške najmenej 136-tisíc eur.

Polícia vyzýva občanov, aby si boli vedomí prísnych pravidiel týkajúcich sa nakladania s odpadmi, ktoré majú za cieľ ochranu životného prostredia a ekonomických záujmov spoločnosti. Nakladanie s odpadmi môže vážne ohroziť životné prostredie a ekonomiku a zároveň poškodiť osobné záujmy jednotlivcov, na ktorých pozemkoch sa tento odpad ocitne.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X