Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Tabak cigarety cu nr.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Colný úrad v Nitre
15. októbra 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk Diskusia()

Nitrianski colníci zaistili takmer deväť kíl tabaku a 3 000 cigariet bez označenia

Colníci našli pri kontrole v predajných a skladových priestoroch v Nitre takmer deväť kilogramov tabaku a bezmála 3000 kusov cigariet, ktoré neboli označené kontrolnou známkou.

Priamo pod predajným pultom a v skladových priestoroch boli spolu s označenými cigaretami aj balíky bez označenia, ale tiež cigarety a tabak s maďarskými a moldavskými kontrolnými známkami.

Podľa zistení colníkov bol tovar zakúpený v Česku a Maďarsku a mal byť využitý na ďalší predaj. Pretože tento tovar nebol označený v súlade so zákonom a nadobúdacie doklady k tovaru neboli predložené, vzniklo podozrenie, že z neho nebola odvedená spotrebná daň. Tento tovar bol preto zabezpečený a uskladnený v sklade colného úradu. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bol predbežne vyčíslený na 938,15 eura.

Colný úrad môže za takýto delikt uložiť pokutu vo výške 50 percent dane pripadajúcej na výrobky, ktoré nie sú označené v súlade so zákonom, najmenej však 331,93 eura. Zabezpečený nelegálny tovar prepadne v prospech štátu a bude zničený pod dohľadom colníkov.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X