Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mitana nagy galeria 4321 galeria spisovatelia cyklus besied.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, nitrianskagaleria.sk
6. marca 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Nitrianska galéria prichádza s cyklom besied so súčasnými slovenskými spisovateľmi už po 13. raz

Cyklus besied je zameraný na priblíženie spisovateľov súčasnosti k čitateľom. Súčasťou je nielen oboznámenie sa so spisovateľom, ale aj diskusia s ním a autorské čítanie textov.

Cyklus besied so súčasnými slovenskými spisovateľmi 4-3-2-1… sa každoročne koná v Nitrianskej galérií už od roku 2006. Zameriava sa na šírenie a propagáciu slovenskej literatúry. Cieľom projektu je zasvätiť do súčasnej slovenskej literatúry aj širokú verejnosť a prezentovať autorov, ktorí si získali pozornosť odbornej verejnosti ako ocenení alebo nominovaní na ceny v prestížnych literárnych súťažiach.

Vrámci besied sa koná aj moderovaná diskusia so spisovateľom a autorské čítanie textov. Moderátorom a spolutvorcom dramaturgie je od začiatku cyklu Dado Nagy. Počas trvania cyklu sa predstavilo množstvo popredných slovenských autorov ako napríklad Kornel Földvári, Dušan Mitana, Vladimír Balla, Pavel Vilikovský, Alexandra Salmela, Daniela Kapitáňová, Peter Krištúfek, Pavol Rankov, Ján Buzzásy, Daniel Hevier, Jana Beňová, Michal Hvorecký, Veronika Šikulová, Monika Kompaníková, Bene, Péter Hunčík, Agda Bavi Pain, Jaroslav Rumpli, Ivana Dobrakovová, Ľubomír Feldek, Maroš Krajňak, Marek Vadas, Katarína Kucbelová, Peter Pišťanek, Jozef Karika, Vanda Rozenbergová, Daniel Pastirčák, Laco Kerata, Eva Luka a iní.

Súčasťou literárnych večerov je prehliadka výstavných priestorov zdarma a navštíviť ich môžete pred alebo po besede. Bližšie informácie získate aj prostredníctvom emailu: [email protected] alebo na telefónnom čísle 037 657 96 41.

PROGRAM LITERÁRNYCH BESIED V ROKU 2019

  • vo štvrtok 21. marca o 18.00 hod. Martin Jurík
   Spisovateľ, novinár, publicista, prekladateľ a podľa vlastných slov aj fanúšik mačiek, dobrého sci-fi a ešte lepšej hudby. Zviditeľnil sa politickým trilerom Kým nás smrť nerozdelí, bláznivou fantasy sériou Škoricovník a steampunkovou alternatívnou históriou Projekt Zenta. Minulý rok mu vyšiel pozoruhodný dystopický triler 2084.
  • vo štvrtok 4. apríla o 18.00 hod. Veronika Homolová Tóthová
   Venuje sa zaznamenávaniu príbehov ľudí, ktorí prežili nacistické alebo komunistické prenasledovanie. Nakrútila viac ako sedemdesiat reportáží a niekoľko dokumentárnych filmov. Knižný debut Mengeleho dievča vzbudil nebývalý čitateľský záujem a stal sa bestsellerom. Aktuálnou novinkou v jej tvorbe je román Mama milovala Gabčíka.
  • vo štvrtok 25. apríla o 18.00 hod. Etela Farkašová
   Patrí k najvýznamnejším osobnostiam slovenskej literatúry a filozofie. Napísala množstvo prozaických titulov, esejí, básnických zbierok i odborných publikácií. V rámci filozofie sa venuje teórii poznania i feministickej filozofii. Je aktuálnou držiteľkou prestížnej ceny Anasoft litera, ktorú získala za svoj najnovší román Scenár.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X