Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
galéria
Foto: ilustračné, SITA
6. septembra 2013 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. SITA/AP

Nitrianska galéria ponúka príležitosť pre mladých umelcov a kurátorov!

Nitra 6. septembra – Nitrianska galéria ponúka aj tento rok mladým kurátorom a umelcom možnosť zrealizovať v roku 2014 svoje projekty v priestoroch Galérie mladých alebo Bunkra. Ako informovalo vedenie galérie, cieľom tejto otvorenej výzvy je podporiť prezentáciu súčasného slovenského a zahraničného umenia, a to nielen vizuálneho, ale aj s presahmi do iných foriem. „Chceme poskytnúť priestor najmä začínajúcim kurátorom. Tí, ktorí pošlú kvalitný a nápaditý projekt, si budú môcť na vlastnej koži vyskúšať, ako sa robí výstava. Výzva nemá tematické obmedzenie a vzťahuje sa na oba priestory. Pre Bunker sú vhodné najmä netradičnejšie formy umeleckého prejavu, kratšie experimentálne projekty, site-specific inštalácie, vítané sú jednorazové performancie či audio-vizuálne vystúpenia.,“ uviedol pracovník Nitrianskej galérie Omar Mirza.

Podľa jeho slov budú uprednostnené kurátorské projekty pred monografickými výstavami jedného, prípadne viacerých autorov. Víťazné projekty vyberie komisia zložená z odborných pracovníkov galérie a prizvaných teoretikov umenia. Na termínoch výstav sa dohodne galéria s úspešnými uchádzačmi. V prípade umiestnenia výstavy v Galérii mladých musí byť vek umelcov do 35 rokov, pre priestor Bunkra nie je vek ohraničený. „Výzva sa vzťahuje len na profesionálnych umelcov, teda študentov a absolventov vysokých škôl výtvarného zamerania, môžu byť aj zo zahraničia. Projekt musí mať kurátora a musí byť realizovateľný v rámci možností Nitrianskej galérie. Nesmie ísť o reprízu už uskutočneného výstavného projektu,“ pripomína Mirza. Termín uzávierky zasielania projektov je 14. október 2013.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X