Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nova nitra vystavba 12.jpg
Pokračujúce práce na projekte Nová Nitra. Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk
10. augusta 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk

V Nitre by mohlo pribudnúť 1 158 bytov, postavia ich súkromní investori

Vo fáze investičného zámeru či vo fáze dokumentácie pre územné plánovanie je viacero projektov súkromných investorov. Ak budú všetky z nich realizované, pribudne v Nitre celkovo 1 158 bytových jednotiek.

Vo fáze investičného zámeru je príprava 258 bytov na Tabáni, 126 bytov v Polygóne, 60 bytov na Jeleneckej ulici, 33 bytov pod hradom na Podzámskej ulici a 29 bytov na Špitálskej ulici. Vo fáze dokumentácie pre územné rozhodnutie je výstavba 265 bytov na Dieloch na Hornostavskej ulici, 194 bytov v Brezovom háji, 100 bytov v rezidencii pri kaštieli na Kyneku, 49 bytov pri bývalom kine Orbis, 26 bytov na Čermáni a 18 bytov na Ulici J. Kráľa. Uviedol Útvar hlavného architekta pre portál teraz.sk.

Možná je aj výstavba nájomných bytov v Párovských Lúkach – Mlynárce I., na Súľovskej ulici, v lokalite na Šindolke, v areáli bývalých Mestských služieb na Tehelnej ulici či na Dieloch – Viničkách. V tomto prípade by však bolo potrebné aktualizovať projektovú dokumentáciu i stavebné povolenie.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X