1
ilustračné: SITA
23. novembra 2017 Šport NitraVolejbal od NitraDen.sk Diskusia()

Nitra zdolala v prvom zápase 2. kola domáci Kaposvár

Volejbalisti úradujúceho slovenského majstra VKP Bystrina SPU Nitra zvíťazili tesne 3:2 (17, -18, -21, 22, 12) v maďarskom Kaposvári nad hráčmi domáceho klubu Fino v stredajšom prvom zápase 2. kola Vyzývacieho pohára 2017/2018.

V budúcotýždňovej odvete pod Zoborom (29. 11. o 18.00 hodine) zverencom Mareka Kardoša postačí na postup akékoľvek víťazstvo; ak prehrajú 2:3, nasledovať bude zlatý set do 15 bodov. Úspešný nastúpi v decembrovom šestnásťfinále proti favorizovanému tureckému Maliye Milli Piyango SK Ankara.

Súboj v Kaposvári práve vrcholil (10:7 pre Nitru v piatom sete), keď došlo ku kurióznemu momentu – nemecký prvý arbiter Mathias Ewald si zavolal kapitánov a s úsmevom im oznámil, že počas oddychového času domácich sa zlomila jeho rozhodcovská stolička a je potrebná prestávka v trvaní výmeny nástroja; prerušenie odhadli na desať minút. Hráči sa odobrali na lavičku či rozcvičku, no Maďari sa pochlapili a o päť minút to bolo na palubovke opäť o body. Nitra odskočila na 12:8, no Kaposvár vzápätí získal tri body a hostia viedli už len o jeden (12:11). Nitranom pomohlo eso striedajúceho nahrávača Juraja Zaťka (14:11), napokon premenili druhý mečbal a uspeli 15:12.

„Som rád, že sme dosiahli dôležité víťazstvo, aj keď sme nehrali ideálne. Po dvoch prehraných setoch sme zmenili systém hry, začali sme viac tlačiť na podaní, z čoho síce pramenilo viac chýb, ale napokon to viedlo k úspechu. Mrzí ma, že celý zápas sme nehrali dobre takticky. O našom obrate napokon rozhodlo zlepšenie na side-oute,“ uviedol tréner Nitry Marek Kardoš (zdroj: svf.sk).

Vyzývací pohár volejbalistov 2017/2018 – 2. kolo – prvý zápas (hrá sa na odvetu) – streda:

Fino Kaposvár (Maď.) – VKP Bystrina SPU Nitra (SR) 2:3 (-17, 18, 21, -22, -12)

Najviac bodov: P. Nagy 24 – Rehák 26
130 minút, 400 divákov