Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitriansky hrad
Foto: ilustračné, www.nitra.eu
23. júna 2021 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Nitra spája sily: Aj vy môžete prísť a prispieť k čisteniu prírody na jej siedmich pahorkoch

O Nitre sa hovorí ako o meste ležiacom na siedmich pahorkoch, ako o Ríme. Teraz obyvatelia spájajú sily a idú tých sedem pahorkov postupne vyčistiť od odpadu. Pridať sa môže každý.

Návrat k prírode počas pandémie každý poňal po svojom, zväčša možno hovoriť o zodpovedných turistoch, objavili sa aj iniciatívy, ktoré neustále udržiavajú poriadok v lesoch a na lúkach.

Objavil sa však aj taký neduh v podobe nezodpovedných a sebeckých indivíduí, ktoré v prírode nechávajú rôzny odpad. Nevadí im vyhodiť obaly z nápojov či pochutín, alebo dokonca domáce zariadenia či techniku.

Tradičné podujatie býva čistenie Zobora v spolupráci s Nitrianskym horským spolkom. Tento rok sa už podarilo, a to na základe iniciatívy občianskeho združenia Pine Hill, vyčistiť aj ďalší z pahorkov – Borinu.

Nitrianska organizácia cestovného ruchu, mesto Nitra aj iniciatíva Čistá Nitra sa rozhodli zorganizovať veľké čistenie všetkých 7 pahorkov Nitry.  Akcia začína v sobotu 26. júna o 9.00 hodine na Pribinovom námestí, odkiaľ sa všetci dobrovoľníci presunú najskôr na Hradný kopec a mestský park.

Informácie a ochranné pomôcky budú počas dňa k dispozícii pri vstupe na hrad na informáciách. Ako dodáva Turistické informačné centrum Nitra, každý účastník bude mať zabezpečené aj drobné občerstvenie a sladkú odmenu. Hradný kopec bude týždeň po čistení obsadený slávnosťami Nitra, milá Nitra, mal by preto čo najlepšie reprezentovať svojou čistotou.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X