1
ilustračné: SITA
22. januára 2018 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Nitra si zo Žiliny odniesla všetky tri body

Hokejisti HK Nitra získali v Žiline všetky tri body, keď zvíťazili 3:2 nad hráčmi domáceho MsHK Doxxbet v stretnutí nedeľňajšieho 39. kola Tipsport ligy.

Nitra sa v prvej tretine dostala dvakrát do vedenia, prvýkrát už po 24 sekundách gólom Justina Kovacsa. Žilina však dokázala dvakrát odpovedať, Filip Ondruš 43 sekúnd pred prvou prestávkou vyrovnal na 2:2. Po tretí raz sa Nitra ujala vedenia v poslednej minúte druhej tretiny vďaka Henrichovi Ručkayovi, na to už domáci nezareagovali.

Hokej – Tipsport liga 2017/2018 – 39. kolo – nedeľa:

MsHK Doxxbet Žilina – HK Nitra 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)

Góly: 4. Tvrdoň (J. Jurík), 20. Ondruš (Konečný, Andersons) – 1. Kovacs (Paulovič), 6. Krištof, 40. H. Ručkay (Macík, M. Versteeg)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Fridrich – M. Orolin, M. Kollár, 1 001 divákov

Zostavy:

Žilina: Mikoláš – L. Kozák, P. Mikuš, Juraško, Andersons, Hatala, Martin Mazanec, Michal Roman – Stupka, Holovič, T. Pospíšil – Tvrdoň, R. Hruška, J. Jurík – Švihálek, Húževka, Klimenta – Konečný, Ondruš, Rogoň
Nitra: Lawson – Rýgl, Rais, Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, Michal Pupák, Korím – Macík, Krištof, M. Paulovič – Lantoši, Marek Slovák, Blackwater – Csányi, J. Ručkay, H. Ručkay – Rzavský, Šiška, Kovacs – A. Kollár