4
Sprava: Andrej Ibančík z FC Nitra a Mateus De Oliveira z FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. Foto: SITA
6. novembra 2017 Šport NitraFutbal od NitraDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Nitra remizovala na pôde Zlatých Moraviec

Futbalisti FC Nitra remizovali na pôde Zlatých Moraviec 2:2 v nedeľňajšom derby v 15. kole najvyššej slovenskej súťaže.

Domáci išli do vedenia už v prvej minúte po presnom zásahu Petra Sládeka, pre ktorého to bol prvý zásah v sezóne. Nitre sa podarilo priebežne otočiť počas troch minút pred naplnením vstupnej polhodiny, keď sa presadili Filip Balaj a Tomáš Kóňa. Domáci však stihli vyrovnať ešte pred prestávkou zásluhou Timoteja Záhumenského. Druhý polčas už nepriniesol žiadny gól a tak si súperi odnášajú po bode.

Zľava: Tomáš Kóňa z FC Nitra a Róbert Gešnábel z FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. Foto: SITA

Futbal – Fortuna liga 2017/2018 – 15. kolo – nedeľa:

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – FC Nitra 2:2 (2:2)

Góly: 1. P. Sládek, 43. Záhumenský – 25. Balaj (z pok. kopu), 28. T. Kóňa, ŽK: 31. Kuník, 47. Kotrík, 51. Vencl (všetci Nitra), rozhodovali: I. Kružliak – T. Somoláni, Bobko

Sprava: Márius Charizopulos z FC Nitra a Dawid Szymonowicz z FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. Foto: SITA

Zostavy:

Zlaté Moravce: P. Kováč – Záhumenský, Horník (46. Bariš), Dobrotka, Chren – Karlík – Ewerton Paixao da Silva, Mateus de Oliveira Silva, P. Sládek (73. Cleber Silva Nascimento), Gešnábel (90. Szymonowicz) – Ľ. Urgela
Nitra: Hroššo – Kuník, R. Križan, Vencl, Ján Chovanec – Machovec, T. Kóňa – Steinhübel (60. Ngeyitala), Kotrík (60. A. Fábry), A. Ivančík (77. Charizopulos) – Balaj