Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Otvoriť galériu
Zľava: Dalibor Bortňák z HC´05 iClinic Banská Bystrica a Martin Rýgl z HK Nitra. Foto: SITA
3. apríla 2018 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Nitra nezvládla ani štvrtý zápas, získala bronz

Majstrovská Banská Bystrica postúpila do finále play-off slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2017/2018.

V utorkovom štvrtom stretnutí semifinále vyraďovacej časti zdolali „barani“ na vlastnom ľade hráčov Nitry 5:2 a ukončili sériu v najkratšom možnom čase (4:0 na zápasy). Do vedenia dostal hostí v prvej tretine po premenenom sóle Tibor Kutálek, ale domácich vrátil do zápasu v úvode druhej tretiny obranca Klemen Pretnar, keď sa presadil delovkou od modrej čiary. „Corgoni“ však bojovali ďalej a náskok im zabezpečil Tomáš Mikúš. Domáci predviedli v tretej tretine obrat, keď po dvoch zásahoch Erica Faillého a jednom góle Patrika Lampera i Guilaumea Asselina sa tešia z postupu. HK Nitra ako víťaz základnej časti získala extraligový bronz. Banská Bystrica si zahrá vo finále štvrtýkrát za sebou.

Branislav Mezei z HK Nitra (v strede) počas štvrtého semifinálového zápasu hokejovej Tipsport extraligy 2017/2018 Kaufland play-off medzi HC´05 iClinic Banská Bystrica a HK Nitra. Foto: SITA

Hlasy (zdroj: RTVS):

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Posledný krok bol veľmi ťažký. V úvode dnešného duelu sme mali problémy a Nitra ťažila z našich chýb. V tretej časti sme ukázali charakter, dosť nám pomohli dva rýchle góly. Chceli sme sériu ukončiť už dnes, nechceli sme dať Nitre šancu nadýchnuť sa. Gratulujem chalanom k postup, každý duel proti Nitre bol náročný a rozhodli detaily.“

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): „V tretej tretine sme si chceli držať náskok, zásluhou dobrej obrany sa nám to aj darilo. Domáci však dali dva rýchle góly a rozhodli. Štýl Banskej Bystrice nám veľmi nesedí, podľahli sme jej v tejto sezóne deväťkát z desiatich duelov.“

HK Nitra, HC Banská Bystrica, play off
Sprava: Ján Brejčák z HC´05 iClinic Banská Bystrica a Judd Blackwater z HK Nitra . Foto: SITA

Hokej – Tipsport liga 2017/2018 – semifinále play-off – štvrtý zápas (hralo sa na štyri víťazstvá) – utorok:

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HK Nitra 5:2 (0:1, 1:1, 4:0) – konečný výsledok série: 4:0, Banská Bystrica postúpila do finále

Góly: 22. Pretnar (Hohmann, Bubela), 51. Lamper (Faillé, T. Surový), 51. Faillé (Assselin), 55. Asselin (Skalický), 59. Faille (J. Brejčák) – 10. Kutálek, 33. T. Mikúš (Paulovič, Mezei)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Štefik – Tvrdoň, Kacej, 2 753 divákov

Miloš Bubela (vzadu) z HC´05 iClinic Banská Bystrica a Mitch Versteeg (vpredu) z HK Nitra. Foto: SITAFoto: ilustračné, SITA

Zostavy:

Banská Bystrica: J. Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, G. Gélinas, J. Brejčák – Bortňák, T. Surový, Lamper – Hohmann, Bubela, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Gabor, Češík, Brittain – Kabáč
Nitra: Lawson – Mezei, Rýgl, Ordzovenský, T. Milam, J. Milam, M. Versteeg, Korím, Rais – Paulovič, M. Krištof, T. Mikúš – Kutálek, M. Slovák, Blackwater – Lantoši, J. Ručkay, H. Ručkay – Macík, Bradley, Csányi

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.