Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Horizon33_2014-3-18_13-24-59
27. marca 2014 Správy NitraPolitika od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

NITRA: Mesto má novú hlavnú kontrolórku

Do druhého kola sa dostal aj súčasný hlavný kontrolór Nitry František Halmo, ktorý od poslancov získal päť hlasov

NITRA 27. marca – Poslanci v Nitre si zvolili novú hlavnú kontrolórku mesta, stala sa ňou Darina Keselyová. Do volieb sa prihlásil aj súčasný kontrolór František Halmo, ktorý bol vo funkcii šesť rokov. O tento post malo záujem celkovo šesť ľudí. Do druhého kola sa dostal František Halmo a Darina Keselyová, pričom Halmo získal päť hlasov a Keselyová 23.

Nová hlavná kontrolórka je z Nitry a pracuje v samospráve 20 rokov, z toho 12 rokov na poste vedúcej finančného odboru Mestského úradu v Nitre a štyri roky ako vedúca referátu miestnych daní a poplatkov. V súčasnosti pracuje v príspevkovej organizácii mesta. Vyštudovala Vysokú školu Ekonomickú v Bratislave – Fakultu ekonomiky a riadenia výrobných odvetví, v študijnom odbore Ekonomika priemyslu.

„Kontrolór by nemal byť iba na tom, aby sledoval správnosť krokov v meste, ale mal by sa snažiť predchádzať rizikám a upozorňovať na chyby, ktoré by sa nemali stávať a nie ich potom iba hľadať,“ uviedla Darina Keselyová. Do funkcie by mala nastúpiť začiatkom mája.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X