Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
galéria
Foto: ilustračné, SITA
16. februára 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

V krajských inštitúciach odhalili kontrolóri 41 porušení zákona

Množstvo nedostatkov a porušení zákonov zistili kontrolóri Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) v roku 2015. Urobili 55 kontrol v kultúrnych a sociálnych zariadeniach kraja, v stredných školách, v neziskových organizáciách a na Úrade NSK.

Porušenia zákona zistili v 41 prípadoch, zistení bolo od jedného do 80. Ako informoval hlavný kontrolór NSK Ignác Púchovský, v priemere vychádza na jednu kontrolu skoro desať rôznych nedostatkov. Porušenia konštatovali pri dodržiavaní zákona o účtovníctve, zákona o finančnej kontrole, zákona o rozpočtových pravidlách verejnej správy, zákona o verejnom obstarávaní a zákona o majetku vyšších územných celkov.

Najväčší počet pochybení je v účtovníctve, potom sa pýtam, akých účtovníkov prijímame – kvalifikovaných alebo sú to kamaráti, švagriné, kto sú to?“ pýtal sa na februárovom zastupiteľstve poslanec Marián Radošovský (KDH).

Riaditeľ Úradu NSK Dušan Guťan povedal, že úroveň zamestnancov sa snažia zvyšovať rôznymi školeniami. „Úroveň našich pracovníkov je taká, aká je. Jednak ich veková úroveň, jednak tie školenia sú pre nich dosť náročné. Napriek tomu všetkému, keď Najvyšší kontrolný úrad posudzoval všetky samosprávne kraje, tak NSK bol vyhodnotený ako jeden z najlepších,“ povedal Guťan.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X