Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kolaz stara nitra.jpg
9
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Klub priateľov starej Nitry - koláž NitraDen.sk
20. augusta 2023 ZaujímavostiHistória a staré obrázky Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk Diskusia()

Naše mesto sa neustále mení, tak to bolo odjakživa. Pozrite si s nami historické zmeny

Mesto sa mení z roka na rok a na jeho niekdajšiu krásu môžu mnohí z nás spomínať už len prostredníctvom spomienok starých rodičov či prostredníctvom fotografií. Vďaka pomoci Klubu priateľov starej Nitry sme pre vás vytvorili sériu výnimočných fotografií z rôznych období nášho milovaného mesta.

Z Mikovíniho 2 fotograf vytvoril túto fotografiu a zachytil tak výstavbu Sandokana a Jurkovičovej 23. Reštaurácia Sandokan funguje od roku 1983 a radí sa tým medzi tie dlhšie otvorené reštaurácie v meste.

Jurkovicova sandokan klub priatelov starej nitry.jpg
www.facebook.com

Príprava na výstavbu Palárikovej ulice a k tomu prislúchajúce búracie práce. Ide o jeden z tých záberov, ktoré doslova bolia. Bolo tu i holičstvo, v ktorom nejeden mladý rebel skončil v sprievode VB. Príslušníci ich dali ostrihať nakrátko, lebo dlhé vlasy u chlapcov boli neprípustné.

Buracie prace priprava na vystavbu palarikovej klub priatelov starej nitry.jpg
www.facebook.com

Mäsiarstvo Bačových a nad ním bola tá slávna prasacia hlava. Ide priam o nitriansku legendu, tento obchod s hlavou poznali všetci. Dokonca tu stále bola aj po vojne a bombovom útoku. Ten na hlave nechal stopy, ktoré na nej boli rozpoznateľné, až kým ju z obchodu nedali dolu. Ide o obchod na dnešnej Mostnej uilici. Kto z vás tam chodil nakupovať?

Mostna ulica masiarstvo klub priatelov starej nitry.jpg
www.facebook.com

Pohľad z novej Chrenovej. Ide o záber z novučičkej Chrenovej I. a v pozadí Staré mesto na čele s Nitrianskym hradom. Záber bol fotený zo strechy paneláku E-2.

Chrenova pohlad na hrad klub priatelov starej nitry.jpg
www.facebook.com

Viete, kde bol mladý sympatický pár odfotený? Po priechode sa pár dostane až ku vchodu Elektrárenského domu. Budovy tu už nenájdete. Ide o Štefánikovu triedu v 60. až 70. rokoch uplynulého storočia, dnes je tu budova banky s verejným priestranstvom.

Priechod pre chodcov oproti elektrarnam prelom 60. 70. rokov dalibor danko klub priatelov starej nitry.jpg
www.facebook.com Dalibor Daňko

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X