Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Synagoga nitra ocenenie dobrovolnikov travelguide.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, www.travelguide.sk
16. januára 2019 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Najlepší dobrovoľníci Nitry za minulý rok získajú ocenenia koncom tohto mesiaca v Synagóge

Tohtoročné oceňovanie najlepších dobrovoľníkov mesta Nitry za rok 2018 sa uskutoční v stredu 30. januára v nitrianskej Synagóge.

Chuť a silu do ďalších projektov dodáva dobrovoľníkom najmä pochvala a uznanie. Aj preto mesto Nitra v spolupráci s Nitrianskym centrom dobrovoľníctva (NCD) každoročne koncom januára oceňuje najlepších a najiniciatívnejších spomedzi nich.

Ocenení budú dobrovoľníci v oblasti práce s deťmi a mládežou, v sociálnej, zdravotníckej, kultúrnej a environmentálnej oblasti. Dobrovoľníkov mohli na ocenenie nominovať rôzne organizácie, inštitúcie i neziskový sektor,“ hovorí Jana Andreasová, riaditeľka NCD.

Aj v tomto roku bolo prijatých viac ako 30 nominácií

V uplynulom 7. ročníku prišlo 32 nominácií od 21 organizácií, pôsobiacich v rôznych oblastiach spoločenského života. V kategórii dobrovoľník pracujúci s deťmi a mládežou odovzdali ocenenia Srdce na dlani Jurajovi Pecháčovi, v oblasti vzdelávania ocenili Máriu Šiškovú, v životnom prostredí Michaelu Hefkovú, v sociálnych a zdravotníckych službách Juraja Minárika a v kultúre toto ocenenie prevzal Vladimír Libant.

Tohto roku sme opäť prijali viac ako tri desiatky nominácií. Máme aj skupinové nominácie. Komisia, ktorá bude z nominácií vyberať najlepších a najiniciatívnejších dobrovoľníkov, nebude mať ľahkú prácu. Verím však, že na ocenenie vyberú takých, čo si toto ocenenie najviac zaslúžia,“ uviedla Jana Andreasová, riaditeľka NCD.

Centrum dobrovoľníctva vytvára množstvo projektov

Dobrovoľníctvo predstavuje pomerne širokú oblasť formálnych i neformálnych aktivít a iniciatív, ktoré prinášajú komunitám, angažovaným jednotlivcom, ako aj rôznym občianskym skupinám priestor na sebarealizáciu a skvalitňovanie služieb vo viacerých oblastiach, v prospech spoločnosti s dôrazom na ochranu životného prostredia.

Mesto Nitra vytvorilo v roku 2011 podmienky na podporu a rozvoj dobrovoľníctva zriadením Nitrianskeho centra dobrovoľníctva v priestoroch na Nedbalovej ulici. Počas svojej existencie vytvorilo NCD množstvo vlastných projektov a akcií. Týmto sa vytvoril permanentný dialóg s aktívnou účasťou občanov, posilňujúci spolupatričnosť komunít. Centrum sa stalo členom Platformy dobrovoľníckych centier a organizácií.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X