Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vystava agrokomplex 26 nvhz z vysky.jpg
ilustračné: Národné výstavisko v Nitre
19. septembra 2018 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Na veľtrhu Gaudeamus si budú môcť študenti vyberať z 5 000 študijných programov

Z viac ako 5 000 študijných programov si budú môcť vyberať študenti na šiestom ročníku Európskeho veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus Nitra 2018. Veľtrh bude 26. a 27. septembra na výstavisku Agrokomplex v Nitre v pavilóne M4.

Návštevníkom sa predstaví 270 univerzít, vysokých škôl, fakúlt a iných vzdelávacích inštitúcií. Zastúpenie budú mať aj univerzity a vysoké školy zo zahraničia, predovšetkým z Českej republiky, Veľkej Británie, Dánska, Holandska, Kanady, Fínska, Nemecka, Singapuru a Švajčiarska. „Cieľom veľtrhu je poskytnúť študentom stredných škôl komplexné informácie, poradenstvo a maximálnu podporu pri ich kľúčovom životnom rozhodnutí, ktorým voľba štúdia po maturite bezpochyby je,“ informoval manažér veľtrhu Pavel Mikula.

Sprievodný program

Súčasťou sprievodného programu sú prednášky vystavujúcich škôl, ktorých témou budú podmienky prijímacieho konania, a tiež informácie zo zákulisia štúdia priamo od študentov a absolventov vysokých škôl. Nerozhodným študentom pomôže Testovacie centrum a Poradenský servis. Každý študent si môže urobiť elektronický test Na čo sa hodíš? a zistiť, na ktoré odbory má najlepšie predpoklady. V Poradenskom servise bude pripravený tím poradcov, ktorý študentom na základe výsledkov testu pomôže vybrať vhodnú školu. Na záujemcov o štúdium v zahraničí čaká Poradenské centrum pre vysokoškolské štúdium vo Veľkej Británii. Uchádzačom pomôže s celým procesom od výberu vhodnej školy, cez splnenie podmienok prijímacieho konania až po organizáciu cesty a ubytovanie.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X