Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Parkovacie_miesta_tr.a.hlinku_maps.google.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: maps.google.sk
26. júna 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Na parkovacie miesto budú mať nárok aj onkologickí pacienti

Na vlastné vyhradené parkovacie miesto budú mať v Nitre po novom nárok aj onkologickí pacienti so zhoršenou mobilitou. Mestskí poslanci schválili rozšírenie okruhu ľudí s nárokom na parkovacie miesto zdarma o túto diagnózu. Doteraz ho mohli mať len vozičkári a ľudia odkázaní na dve francúzske barle.

„Mobilita onkologických pacientov je hlavne počas liečby chemoterapiou naozaj veľmi komplikovaná a majú obmedzenú mobilitu i napriek tomu, že nie sú odkázaní na dve barle alebo invalidný vozík,“ povedala poslankyňa Anna Šmehilová (nezávislá).

Nárok na parkovacie miesto nebudú mať všetci onkologickí pacienti, ale len tí, ktorí sú držiteľom preukazu zdravotne ťažko postihnutého (ZŤP). „V minulosti som riešila prípad dievčaťa s onkologickým ochorením a napriek tomu, že mala preukaz ZŤP, individuálna doprava jej nebola priznaná. Dievča nebolo schopné chodiť a išlo o lokalitu, kde je problém s parkovaním,“ spomenula príklad z praxe Šmehilová.

Schváleniu návrhu prechádzala diskusia o tom, na základe čoho určiť, kto má nárok na vyhradené parkovacie miesto a kto nie. Primátor Jozef Dvonč reagoval, že radnica sa v tomto bude musieť spoľahnúť na posudok odborníkov, pretože pracovníci mestského úradu nie sú kompetentní o tom rozhodnúť. Vyznačených parkovacích miest je v súčasnosti v Nitre 157.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X