Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Komisarka v nitre mesto nitra 2.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: foto ilustračné: Mesto Nitra
16. septembra 2019 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skMesto Nitra Diskusia()

Ako sa v Nitre realizuje motto „Bližšie k ľuďom“

Uvedené motto nie je len prázdnou frázou. Napĺňaniu jeho podstaty sa intenzívne venuje komisárka Zuzana Stavrovská, ktorá pracuje s osobami so zdravotným postihnutím a oslabením. 

Uskutočnila pracovný výjazd do Nitry, v rámci ktorého navštívila denný stacionár. Stretla sa a diskutovala s ľuďmi s podlomeným zdravím. V rámci svojho programu navštívila aj mestský úrad. Výmena skúseností s predstaviteľmi samosprávy a odborníkmi v sociálnej oblasti vyvolala pozitívnu spätnú väzbu.

Viceprimátor Nitry Miloslav Špoták komentoval stretnutie nasledovne: „Určite sú pre nás takéto návštevy inšpiratívne a môžu nás posunúť dopredu v riešení problémov, ktoré máme v meste. Aktuálne je to sociálna oblasť a práca s ľuďmi so zdravotným postihnutím“.

Zuzana Stavrovská sa stretáva s ľuďmi už viac ako dva roky. Navštevuje sociálne zariadenia s celoročnou pobytovou formou. Vyzdvihuje dôležitosť monitoringu v týchto zariadeniach a pri zistení nedostatkov aj uloženie adekvátnych účinných opatrení.

Záujem o aktivity

Úrad komisára pre osoby so zdravotným postihnutím je však často neznámym pojmom aj pre samotných zdravotne postihnutých. Pri návšteve Nitry prišla preto s dobrým nápadom. „Chceme poprosiť vedenie mesta, aby sme mohli mať v klientskom centre naše letáčiky, aby ľudia vedeli, že takýto úrad existuje“. 

Komisárka navštívila Denný stacionár pre zdravotne postihnutých ľudí na Baničovej ulici a zaujímala sa najmä o aktivity, ktoré sú dostupné pre občanov so zdravotným postihnutím. Súčasťou programu návštevy bolo aj stretnutie so zástupcami spoločností a organizácií, ktoré pracujú so zdravotne postihnutými ľuďmi.

Zuzana Stavrovská napĺňa uvedené motto hlavne skutkami. Pôsobí v teréne, stretáva sa a diskutuje s ľuďmi, informuje o Úrade komisára a snaží sa naprávať nedostatky.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X