Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jedlikova ulica klokocina nitra msp auto mapy.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com
4. novembra 2019 Správy Nitra od NitraDen.skSITA Diskusia()

Na Klokočine ukončili druhú etapu modernizácie 1. okruhu vykurovacieho systému

Dodali novú technológiu a vymenili aj staré potrubné vedenia za nové predizolované potrubia.

Spoločnosť Metrostav ukončila práce na druhej etape okruhu č. 1 týkajúcej sa modernizácie vykurovacieho systému na nitrianskom sídlisku Klokočina 1. Spoločnosť bola poverená komplexnou rekonštrukciou zariadení pre distribúciu tepla v jednotlivých tepelných obvodoch ako aj inštaláciou nových zariadení pre odovzdávanie tepla v jednotlivých odovzdávajúcich staniciach tepla (OST). Metrostav o tom informoval v pondelok.

Okrem spomínanej rekonštrukcie budú vybudované nové potrubné vedenia na prepojenie jednotlivých obvodov s centrálnym tepelným zdrojom a technologické zariadenia potrebné pre distribúciu tepla. Investíciu realizuje Nitrianska teplárenská spoločnosť, a.s., od roku 2019.

Staré potrubné vedenia sú častým zdrojom havárií a tepelných strát, hlavným prínosom modernizácie je zvýšenie efektívnosti výroby tepla, zníženie tepelných strát v rozvodoch tepla a zníženie prevádzkových nákladov,“ ozrejmil Metrostav.

Práce pokračujú

Spoločnosť Metrostav dodala novú technológiu a vymenili sa aj existujúce staré potrubné vedenia, a to za nové predizolované potrubia, ktoré distribuujú teplo do jednotlivých odovzdávajúcich staníc tepla (OST).

Momentálne sú všetky odovzdávajúce stanice tepla (OST) systému plne funkčné. Výmenníková stanica dodáva nielen teplo (ÚK), ale aj teplú vodu (TÚV),“ povedal vedúci projektu za Metrostav Ľuboš Žák. Metrostav bude práce realizovať v ďalších troch okruhoch počas rokov 2020, 2021 a 2022, vždy pred začiatkom vykurovacieho obdobia.

Metrostav a.s. je univerzálna stavebná spoločnosť, ktorá riadi veľké a komplexné projekty tak na domácom českom trhu, ako aj v 15 európskych krajinách, v ktorých pôsobí. Medzi jej hlavné oblasti činnosti patria dopravné projekty, podzemné stavby, občianska výstavba, ako aj projekty pre priemyselnú a ekologickú výstavbu pre verejných aj súkromných investorov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X