Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kanál
ilustračné: pixabay.com
18. mája 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Na Chrenovej opravia vnútroblokové kanalizácie, hotové majú byť do septembra

Podľa zmluvy, ktorú mesto Nitra zverejnilo na svojej webovej stránke, sa v mestskej časti Chrenová opravia vnútroblokové kanalizácie. Ako uvádza zmluva, o opravu sa postará spoločnosť Monstav Nitra, s.r.o. a to na základe cenovej ponuky zo dňa 26. apríla 2018.

Kanalizácie sa budú opravovať na Bajkalskej 2 a Dlhej 50-54, 56-58. Termín zahájenia prác je stanovený zmluvou do desiatich dní od výzvy objednávateľa, pričom predpokladaný termín ukončenia je koniec septembra tohto roka.

„Zmluvou sa zhotoviteľ zaväzuje vyhotoviť dielo vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť, na vlastné náklady a objednávateľ sa zaväzuje vykonané bezvadné dielo prevziať a zaplatiť cenu za vykonanie diela uvedenú v 51. III tejto zmluvy. Pre odovzdanie a prevzatie platia podmienky dohodnuté v tejto zmluve,“ píše sa v dokumente. Cena za dielo bola stanovená na 65.700,52 eur, po prirátaní dane (13.140,10 eur) sa celková suma vyšplhá na 78.840,62 eur.

„Podkladom pre úhradu ceny predmetu zmluvy bude faktúra vystavená zhotoviteľom v troch rovnopisoch na základe preberacieho protokolu potvrdeného obidvomi zmluvnými stranami po odovzdaní predmetu zmluvy podľa 51. I. Objednávateľ je povinný uhradiť cenu uvedenú čl. III. písm. b) v lehote splatnosti 30 dní odo dňa doručenia faktúry vystavenej zhotoviteľom,“ informuje zmluva.

Záručná doba na dielo je podľa zmluvy stanovená na 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela. „Zmluvné strany sa zaväzujú riešiť spory vyplývajúce z tejto zmluvy obligátne formou zmieru prostredníctvom štatutárnych zástupcov zmluvných strán. V prípade, že spor nevyrieši zmierom, je oprávnená hociktorá zo zmluvných strán požiadať o rozhodnutie sporu príslušný obchodný súd,“ dopĺňa dokument.

Oprava vnútroblokovej kanalizácie na Bajkalskej ulici č. 2 bude stáť 30 774,12 eur vrátane DPH, oprava kanalizácie na Dlhej ulici č. 50-54, 56-58 vyjde mesto Nitra 48 066,50 eur spolu s DPH.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X